سی ان ان:

رییس جمهور جدید مصر با چالشهای سیاسی و امنیتی روبرو است

مصر

نیویورک- ایرنا- تلویزیون سی ان ان روز یکشنبه در گزارشی درباره مراسم تحلیف عبدالفتاح السیسی گفت که وی با چالش های امنیتی، اقتصادی و سیاسی روبرو بوده و کار وی تازه شروع شده است.

به گزارش ایرنا؛ این تلویزیون آمریکایی با اشاره به ادامه بحران سیاسی در مصر پیش بینی کرد که هشتمین رییس جمهور مصر با بحران سیاسی دست و پنجه نرم خواهد کرد.

این گزارش با ˈپر زرق و برقˈ خواندن مراسم امروز سوگند السیسی که با حضور شخصیت های بین المللی برگزار شد افزود: امروز قسمت آسان کار بود و از فردا که وی به دفتر ریاست جمهوری خواهد رفت باید با طیفی از مسایل اقتصادی و امنیتی و بحران سیاسی دامنه دار این کشور روبرو شود.

تلویزیون فاکس نیوز آمریکا نیز که به جمهوریخواهان نزدیک است رییس جمهور جدید مصر را در محاصره مشکلات بزرگ داخلی دانست و گفت که وی عهده دار بالاترین مقام کشوری می شود که عمیقا دچار دو دستگی و شکاف داخلی است.

فاکس نیوز، اقتصاد را اساسی ترین چالش پیش روی رییس جمهور جدید مصر دانسته و می افزاید: اکنون ژنرال سیاسی با وظیفه دشوار احیای اقتصاد راکد مصر روبروست.

السیسی در انتخابات 26 و 27 مه (5 و 6 خرداد) با کسب 9/96 درصد (96 و 9 دهم درصد) آرا پیروز قاطع اعلام شد و توانست ˈحمدین صباحیˈ تنها رقیب خود را که تنها سه درصد از آرا را از آن خود کرده بود، شکست دهد.

السیسی در ژوییه (تیر) گذشته ˈمحمد مرسیˈ نخستین رییس جمهوری منتخب مصر را از قدرت برکنار کرد.

اروپام 2251 **1908** 3404
کد N324981