پاپ: صلح بیش از جنگ شجاعت می خواهد

صلح,ایتالیا

رم - ایرنا - پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در مراسم تاریخی دعا برای صلح در خاورمیانه گفت: صلح بیشتر از جنگ شجاعت می خواهد.

به گزارش ایرنا، پاپ در مراسم تاریخی و بی سابقه دعا صلح برای خاورمیانه که ساعتی پیش در واتیکان برگزار شد، افزود: صلح کردن خیلی بیشتر از جنگیدن شجاعت می خواهد، باید از دیدارها استقبال و درگیری ها را رد کرد، باید گفت و گو کرد و خشونت را کنار گذاشت، باید از مذاکرات استقبال کرد و دشمنی را کنار گذاشت، باید به توافقات احترام گذاشت و تحریکات را رد کرد ، باید صادق بود و با دورویی مخالفت کرد، برای همه اینها نیاز به شجاعت است.

پاپ یادآور شد: فرزندان ما دیگر از جنگ خسته شده و آرزوی رسیدن به صلح دارند. فرزندانی که خواستار شکستن دیوار دشمنی و پیمودن راه گفت و گو و صلح هستند تا عشق و دوستی پیروز شود.

پاپ سپس دعا کرد تا همه تبدیل به عاملان صلح شده و سلاح ها تبدیل به ابزار صلح، ترس تبدیل به اعتماد و تنش تبدیل به بخشش شود.

در این مراسم همچنین آیاتی از کلام الله مجید و متون کتب مقدس یهودیان، مسیحیان قرائت شد.

گفتنی است که پس از گذشت دو هفته از سفر پاپ فرانسیس به بیت الحم و تل آویو، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی از دعوت وی به واتیکان استقبال کرده و عصر روز یکشنبه در سفر به واتیکان در مراسم تاریخی دعا صلح برای خاورمیانه شرکت کردند.

اروپام ** 2171** 3404
کد N324970