۰
رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت:

مردم انتظار دارند تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته‌ای برای ایران و اخلاق اسلامی باشد

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

جلسه هیات دولت عصر امروز به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت در این جلسه وزارت ورزش وجوانان گزارشی از جام جهانی فوتبال و تمهیدات حضور شایسته تیم ملی فوتبال در این بازیها به هیات دولت ارایه داد.

همچنین وزارت امور خارجه نیز آمادگی‌های نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از اتباع خبر داد و صدا وسیما هم از اقداماتی که برای پخش زنده همه بازی‌ها تمهید شده است به هیات وزیران گزارش داد.

دکتر روحانی در این جلسه ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه و سازمان صدا و سیما درباره اقدامات انجام شده از همه بازیکنان مربیان و کادر فنی که در این خصوص نقش آفرینی کردند سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهوری پیروزی‌های درخشان تیم ملی والیبال و کشتی را در تشویق مردم به ورزش موثر دانست و ورزش را عاملی مهم در سلامت نسل جوان و دوری آنان از مفاسد عنوان کرد.

وی تقویت روحیه افتخار ملی را یکی از ضرورت‌ها در افزایش نشاط جامعه و پیشرفت کشور ذکر کرد و در کنار عوامل مهمی چون انقلاب اسلامی، دانشمندان و فرهیختگان بزرگ و تاریخ شکوهمند کشور که در شکل‌گیری روحیه اعتماد به نفس ملی دخیل هستند ورزش و به ویژه فوتبال را برای بخش عظیمی از جامعه و خصوصا جوانان غرورآفرین دانست.

رئیس جمهوری افزود: مردم متوقع بازی خوب جوانمردانه، غیرتمندانه و تکنیکی ورعایت ادب واخلاق هستند و انتظار دارند تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته‌ای برای ایران و ایمان و اخلاق اسلامی باشد.

همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز به ارایه دو گزارش با موضوعات "طرح آمایش سرزمین" و"نظام ملی شاخص‌های ارزیابی توسعه وسامانه آن و رصد آمایش" پرداخت.

رئیس جمهوری با تشکر از معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی، بحث آمایش سرزمین را بسیار مهم دانسته و بر توجه کامل به مزیت‌های نسبی هر استان، بخش و اقلیم و تحقق توازن منطقه‌ای در برنامه‌ریزی‌ها به ویژه برنامه ششم توسعه تاکید کرد و معاونت برنامه‌ریزی ونظارت راهبردی را به تمرکز ویژه بر حل مشکلات اساسی کشور در قالب برنامه آمایش توصیه کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.