توضیح نماینده فومن درباره بودجه 130 میلیارد تومانی

سیاسی

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: 130 میلیارد تومان بودجه عمرانی با نظر نمایندگان در کمیته برنامه‌ریزی گیلان براساس شاخص‌های محرومیت و برخوردار بودن بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، ناصر عاشوری با اشاره به در اختیار داشتن 130 میلیارد تومان بودجه نمایندگان گیلان اظهار کرد: نماینده به دلیل این‌که عضو ناظر مجامع، بودجه و کمیته برنامه‌ریزی است، روی تمام بودجه گیلان نظارت دارد.

وی اظهار کرد: این بحث در مجلس مبنی بر این‌که 10 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی که اولویت دارد در اختیار نماینده گذاشته شود در راستای تفکیک قوا که نماینده نباید در کار اجرایی دخالت کند، مغایرت داشت و این را در ماده 180 لحاظ کردند که براساس شاخص‌های برخورداری و عدم برخورداری بین شهرستان‌ها توزیع شود.

وی با بیان این‌که «عدد و رقم این پول ثابت نیست»، تصریح کرد: در مجموع 128 میلیارد تومان سهم استان گیلان است که براساس شاخص‌های محرومیت و برخوردار بودن بین شهرستان‌های گیلان در کمیته برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس ادامه داد: این‌که گفته می‌شود 10 میلیارد تومان در اختیار هر کدام از نمایندگان گیلان است، چنین چیزی صحت ندارد و این پول با نظر نماینده در کمیته برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

وی گفت: قرار نیست مبلغی که در اختیار نمایندگان است به گونه‌ای رسانه‌ای و برداشت شود که هر کس انتظار کمک داشته باشد.

وی با بیان این‌که «این اعتبارات عمرانی بوده و برای آب، برق، راه، آسفالت و پروژه های عمرانی هزینه می شود»، خاطرنشان کرد: این مبلغ براساس شاخص‌هاست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خاطرنشان کرد: داشته‌ها و نداشته‌های گیلان باید براساس این پول تعریف و در کمیته برنامه‌ریزی هر شهرستان تقسیم شود و حتی یک ریال از این پول در اختیار نماینده نیست که هزینه‌های غیرعمرانی انجام دهد.

وی با اشاره به این‌که «از مبلغ 130 میلیارد تومان حتی یک ریال را نمی‌توانیم برای کارهای جاری و هدیه به فلان خانواده‌ و یا جهیزیه هزینه کنیم»، یادآور شد: این پول برای فعالیت‌های عمرانی شهرستان‌ها هزینه می‌شود.

وی، میزان تخصیص مبلغ مذکور شاخص‌هایی است که برنامه و بودجه اعلام می‌کند و به مناطق کمتر توسعه یافته پول بیشتری تعلق می‌گیرد و مناطقی که برخوردار از توسعه هستند کمتر تعلق می‌گیرد تا عدالت رعایت شود.

انتهای پیام

کد N324819