دیدار اعضای کمیسیون بهداشت با مدیران بیمه سلامت ایرانیان

سیاسی

مدیران بیمه سلامت ایرانیان عصر امروز(یک شنبه) با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس گزارشی در مورد عملکرد این بیمه به کمیسیون ارائه کردند.

احمد آریایی نژاد عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد جلسه این کمیسیون گفت: مسئولان سازمان بیمه سلامت ایرانیان در جلسه عصر امروز علاوه بر ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان بر دغدغه‌ها و مشکلات خودشان در فرایند بستری و پرداخت‌ها تاکید کردند.

آریایی نژاد ادامه داد: کمیسیون همواره مساله‌ی تقدم پیشگیری بر درمان و نحوه‌ی برخورد با بیماران و بیمه شدگان را مورد توجه قرار داده است، اما بیمه کنندگان همواره فرایند خدمات رسانی را از آغاز مرحله‌ی بستری نگاه می‌کنند و همین مساله تفاوت در نگاه کمیسیون بهداشت ومسئولان سازمان بیمه‌ای را موجب شده است.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر این که بودجه کشور امانتی در دست ماست، گفت: ما اعتبارات نهادهای مختلف را با زحمت بسیار به دست آورده‌ایم و به دنبال این هستیم که این اعتبارات در جای درست آن هزینه شود به همین دلیل به دنبال دفاع از حقوق مردم و خود بیمه‌ها هستیم.

وی در مورد جزییات گزارش سازمان بیمه سلامت به کمیسیون بهداشت تصریح کرد: بیشتر تاکید آقایان بر روش کار بیمه و ریز منابعشان بوده است، اما به نظر می‌رسد مسائل عمده‌ای در زمینه‌ی بیمه همچنان باقی است.

آریایی نژاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به طرح بیمه همگانی که توسط دولت مطرح شده است گفت: به نظر می‌رسد بهتر است دولت به جای دنبال کردن یکپارچه کردن همه سازمانهای بیمه‌ای به یک پارچه کردن سیاست‌ها بپردازد. اشکالی ندارد که ما چندین سازمان بیمه‌ای داشته باشیم اگر دریافتی همه آنها یکسان باشد حتی فضای رقابتی هم میتواند با ارائه خدمات متنوع به وجود بیاید.

انتهای پیام

کد N324815