رئیس جمهوری سابق گرجستان:

دولت اوکراین به عملیات هایش در شرق این کشور ادامه دهد

گرجستان

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری سابق گرجستان از رئیس جمهوری جدید اوکراین خواست به عملیاتهای ویژه ارتش این کشور علیه جدایی طلبان در شرق اوکراین ادامه دهد.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهوری سابق گرجستان در مصاحبه ای اختصاصی با آژانس خبری تی اس ان اوکراین از طرح هایش برای کمک به پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین خبر داد.

ساکاشویلی خاطر نشان کرد که یک تیم از اصلاح گران گرجستانی که معجزه اقتصادی گرجستان را چند سال پیش رفم زدند قرار است وارد اوکراین شوند.

این مقام ارشد سابق گرجستان به پوروشنکو گفت که در مواضع اش در قبال روسیه محکم باشد و در برابر هر اقدمم تحریک آمیزی کوتاه نیاید.

در حالی رئیس جمهوری سابق گرجستان از رئیس جمهوری فعلی اوکراین خواسته تا به عملیاتهای نظامی در شرق اوکراین برای مقابله با جدایی طلبان حامی روسیه ادامه دهد که این عملیات ها که از اواسط ماه آوریل آغاز شده است همچنان ادامه دارد. این عملیات های نظامی شمار زیادی قربانی از هر دو طرف درگیر و همچنین غیرنظامیان بر جای گذاشته است که آمار دقیق آن هنوز مشخص نیست.

روسیه بارها از اوکراین خواسته تا به این عملیاتهای نظامی در شرق این کشور پایان دهد و روند کاهش تنش ها را به جای تشدید تنش ها در پیش بگیرد اما دولت کی یف حتی پس از انتخابات ریاست جمهوری 25 مه نیز به عملیات ها ادامه داده و نسبت به این درخواست مسکو بی توجه بوده است.

از جمله درگیری های جدید ازسرگیری درگیری و تیراندازی ها در روز یکشنبه در اطراف اسلاویانسک و کراماتورسک اوکراین بوده است.

یک منبع آگاه در این زمینه به خبرگزاری نووستی گفت: درگیری ها در اطراف این دو منطقه در جریان است.

در همین حال گزارش ها حاکی از آن است که ارتش اوکراین همچنان به بمباران منطقه اسلاویانسک و حومه آن ادامه می دهد. همچنین نیروهای امنیتی از خمپاره و دیگر تسلیحات در اختیارشان در درگیری های این منطقه استفاده می کنند.

رسانام**9234**1547
کد N324755