پاسخ هاشمی برای حضور مجدد در نمازجمعه

نماز جمعه,اکبر هاشمی رفسنجانی

هاشمی رفسنجانی امروز دوباره در برابر این خواسته قرار گرفت که چه زمانی به تریبون نماز جمعه باز می گردید؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای ستاد برگزاری هفته جوان و در پاسخ به درخواست یکی از حاضرین که گفت: «از طرف گروهی از جوانان تقاضای حضور مجددتان را در نماز جمعه دارم»، تاکید کرد: در نماز جمعه که یک تریبون سیاسی، عبادی برای نظام است، نباید نگاه باندی داشت و به خاطر امیال جناحی، از کسی تعریف کرد و به کسانی تهمت زد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آيت الله هاشمي رفسنجاني، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ديدار اعضاي ستاد برگزاري هفته جوان، با يادآوري پيروزي درخشان تيم ملي واليبال ايران بر تيم برزيل در بيست و پنجمين دوره ليگ جهاني واليبال، گفت: اين پيروزي هديه اعضاي تيم ملي به جوانان اين سرزمين است كه شايسته تقديرند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به نقش جوانان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامي و به ويژه 8 سال دفاع مقدس، گفت: جوانان ما، با پشتوانه غني تمدن ايران و فرهنگ متعالي اسلام، در همه شرايط الهام بخش هستند و مي توانند در علم، دانش، تكنولوژي و مديريت ها بدرخشند.

ايشان تدوين «منشور تربيتي نسل جوان» در گذشته را اقدامي براي هدايت برنامه ها خواند و گفت: مسؤولين فعلي مي توانند با توجه به شرايط زمان در آن منشور تجديدنظر كنند، امّا توجه داشته باشند كه در برنامه ريزي براي جوانان نبايد صرفاً سراغ محدوديت ها و بستن پنجره ها بروند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با انتقاد از كساني كه با سؤاستفاده از آيينه روشن احساسات جوانان، به دنبال منافع باندي مي گردند، گفت: جوانان سرمايه هاي نظام اسلامي هستند و استفاده از يك سرمايه ملي براي منافع باندي، خيانت به تشيّع، انقلاب، ايران و مردم است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به اقدام خوب وزارت ورزش و جوانان در برگزاري جشن بزرگ بخشش و سخنراني ارزشمند حجت الاسلام والمسلمين حاج حسن آقا خميني در آن، گفت: عفو و بخشش در ذات ايرانيان مسلمان نهفته است و قرآن كريم با تأكيد بر اهميت «عفو» در دوام و بقاي سطوح مختلف جوامع، به انسان ها مي آموزد كه لذتي كه در بخشش است، در انتقام نيست.

ايشان نگاه تك بعدي به اسلام را باعث دوري و كم توجهي طبقه تحصيل كرده جهان نسبت به فرهنگ قرآن دانست وگفت: بعضي ها از كنار آيات مكرر قرآن كه بر عفو و بخشش تأكيد مي كنند، مي گذرند و با استناد به آيه قصاص، حرف هايي مي زنند كه در تفسير اسرائيليات هم نيست.

آيت الله هاشمي رفسنجاني آگاهي جوانان ايراني نسبت به علم روز و استفاده درست از ابزار اطلاع رساني را ستود و گفت: جوانان ايراني حتّي در روستاهاي دور افتاده، اخبار روز جهان، منطقه و داخل كشور را مي دانند و تحليل مي كنند و اين پديده براساس منطق انساني و تعاليم قرآن، فرخنده و مبارك است.


/2727

کد N324728