لاریجانی در جمع جانبازان مجلس؛

بصیرت از طریق مدیریت جهادی حاصل می‌شود

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بصیرت از طریق مدیریت جهادی حاصل می‌شود و بخش نازل آن از طریق خواندن و کسب معرفت به وجود می‌آید. به بیان دیگر روحیه مجاهد پایین‌ترین مرتبه بصیرت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در دیدار با نمایندگان و کارکنان جانباز قوه مقننه، کارکنان و نمایندگان جانباز مجلس را از افتخارات قوه مقننه برشمرد و افزود: جانبازی افتخار کارکنان و نمایندگان جانباز مجلس است.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم در حرکات جهادی و حیات جامعه، حضور افرادی با فکر پویاست. مدیریت جهادی احتیاج به انسان‌های جهادی و پویا دارد. برای مجلس یک فضیلت است که دارای نمایندگان و کارکنان جانباز و باسابقه جهادی است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تفکر جهادی در زندگی و حیات اسلامی یک رکن اساسی است. امام علی (ع) می‌فرمایند «کسانی که تفکر جهادی را از زندگی خود جدا کنند بصیرت از آنان گرفته می‌شود».

لاریجانی جانبازان و آزادگان را سرمایه‌های کشور دانست.

وی افزود: کتابی درباره زندگی یکی از آزادگان جنگ تحمیلی که در زندان الرشید زندانی شده بود به دستم رسید که زندگی‌نامه علی هاشمی فرمانده جنگ‌های نامنظم را روایت کرده است. این کتاب گوشه‌ای از مبارزات واقعی فرزندان این کشور در میدان مجاهد و اسارت را روایت کرده است.

انتهای پیام

کد N324391