اعزام رزمناو انگلیسی به دریای بالتیک برای شرکت در رزمایش مشترک

اوکراین

تهران- ایرنا- ˈفیلیپ هاموندˈ وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه از اعزام یک فروند رزمناو این کشور برای شرکت در رزمایش مشترک با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو و فرماندهی بخش اروپای نیروی دریایی آمریکا در دریای بالتیک خبر داد.

به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین، هاموند اعلام کرد : نیروهای مسلح انگلیس نیز در سه رزمایش مشترک در دریای بالتیک به منظور اطمینان بخشی به متحدان لندن در شرق اروپا شرکت می کنند.

وزیردفاع انگلیس افزود : رزمناو ˈاچ ام اس مونتروز/ HMS Montroseˈ در رزمایش مشترکی با فرماندهی اروپای نیروی دریایی آمریکا در دریای بالتیک به منظور ارتقای امنیت دریایی منطقه شرکت می کند.

این رزمایش بزرگ ترین رزمایش بین المللی دریایی دردریای بالتیک طی سال جاری است. بخش دریایی رزمایش از فردا(دوشنبه) با هدف افزایش هماهنگی و همکاری بین کشورهای حوزه دریای بالتیک انجام می شود. بیش از یکصد سرباز نیز در استونی و لتونی برای برگزاری رزمایش آموزشی مستقر شده اند.

کارشناسان نظامی از دانمارک، استونی، فنلاند، لیتوانی، لتونی، نروژ به همراه 580 سرباز و افسر آمریکایی در این رزمایش حاضر هستند.

هاموندهمچنین گفت: شرایط در اوکراین همچنان برای جامعه بین المللی به شدت نگران کننده است و باید گفت کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو و شرکای آنها باید تعهد خود را برای امنیت جمعی متحدان ناتو نشان دهند.

انگلیس نقشی کلیدی در اطمینان بخشی به متحدان خود در اروپای شرقی همچنین کشورهای حوزه دریای بالتیک دارد.

وی افزود : تعهد ما به انجام مرتب این رزمایش ها، اقدامات دیگری از جمله اعزام هواپیماها ی جنگنده ˈیورو فایتر تایفونˈ به ماموریت هوایی ناتو در کشورهای حوزه دریای بالتیک را نیز در بر می گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی ناتو نیز با اعلام خبر برگزاری رزمایش مشترک در دریای بالتیک نوشته است : نیروهای مسلح از 13 کشور در رزمایش سال جاری دریای بالتیک به نام ˈ بالتوپس/ BALTOPSˈ شرکت می کنند. این رزمایش از6 تا 21 ژوئن (16 تا31 خرداد) برگزار می شود.

این رزمایش چهل و دومین سال برگزاری خود را پشت سر می گذارد و تحت فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در اروپا یعنی ناوگان ششم این کشور مستقر درˈناپلˈ ایتالیا برگزار می شود.

اروپام**9157**1485** 1064
کد N324375