شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح‌طلب خطاب به دولت:

استفاده از جوانان را در دستور کار قرار دهید

سیاسی

شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح‌طلب با صدور بیانیه ای از دولت در خواست کرد تا برنامه‌هایی جدی، مبنی بر استفاده از جوانان متعهد و متخصص، در دستور کار قرار دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن بیانیه به شرح زیر است: یک سال گذشت از روزی که ملت، با عزمی جزم و اراده‌ای راسخ، برای تغییر به پای صندوق‌های رای رفت. نتیجه‌ی آن خواست همه‌گانی، بی‌شک تجلی آیه‌ی شریفه‌ی "یدالله مع الجماعه" بود که گفتمان حاکم بر کشور را به سود خواست ملت تغییر داد و خط بطلانی بر رویای دشمنان کشید.

از آن زمان روحی تازه و پر امید، در شریان‌های جامعه جریان دارد. از آن زمان همه‌ی اقشار، با نگاهی نو، آینده‌ای به‌تر و برازنده‌ی نام و تمدن کهن ایران‌زمین برای خود تصویر می‌کنند. در این میان اما، هرچه می‌گذرد نگرانی‌هایی بیش‌تر جلوه می‌کند. نگرانی از چگونه ساختن آینده. نگرانی از کیفیت و کمیت بهره‌گیری از انرژی و توان نسل جوان.

اگر تحول و تغییری که مد نظر مردم است، با نیروهای دولت پیشین شدنی بود، امروز شاهد این سطح از نابسامانی در عرصه اقتصاد، سیاست داخلی، سیاست خارجی و دیگر عرصه‌ها نبودیم. لذا از دولت محترم خواستاریم صدای رسای ملت در میل به تغییر را شنیده و در استفاده از مدیران پایینی و میانی دولت‌های نهم و دهم اصرار نورزد.

بر همه‌گان آشکار و پذیرفتنی است که به واسطه‌ی گفتار و رفتار نادرست دولت‌های نهم و دهم، کشور در بحرانی گرفتار است که جز با به‌کارگیری نیروهای باتجربه و باسابقه، برون رفتی ندارد. اما نگرانی جدی زمانی پدید می‌آید که گویی دولت، تمایلی به تغییر در نیروی انسانی خود ندارد. چرا که نشانه‌ای از تمایل دولت در به‌کارگیری جوانان مشاهده نمی‌شود.

اینک، شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح‌طلب، در سال‌گشت میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) سال‌روز پیروزی گفتمان اعتدال، هم‌چنین آستانه‌ و روز جوان، ضمن تبریک این دو مناسبت فرخنده، از دولت محترم درخواست دارد برنامه‌هایی جدی، مبنی بر استفاده از جوانان متعهد و متخصص، در دستور کار قرار دهد. نسل جوان، باید همین امروز به عرصه‌های اجرایی وارد شده و تجربه کسب کند تا بتواند در آینده، کرسی‌های مدیریتی را تصدی نماید.

تدبیری این‌چنین، امید را در دل جوانان وطن زنده و افق‌های دور را برای ایران عزیز، روشن خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N324226