افضلي فر در نطق ميان دستور:

تبعیض فاحش در پرداخت حقوق کارمندان در وزارتخانه ها / لزوم نظارت بر روند اصلاح قيمت ها

مجلس

سخنگوي كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد بر فرآيند اصلاح قيمت ها نظارت صورت گيرد چرا که افزایش بی رویه و منفعت طلبانه قیمت برخی کالاها به ویژه آنچه که به کالاهای مصرفی روزانه مردم مرتبط است مردم را در تنگنای مطلق قرار داده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر در جلسه روز يكشنبه مجلس شوراي اسلامي سخنگوي كميسيون اصل 90 مجلس در نطق ميان دستور با اشاره به اينكه وزارت صنعت به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره عقد قرارداد مستقیم با بازرسان احترام بگذارد و از لغو قرارداد مستقیم خودداری کند گفت: وجود تبعیض های فاحش در پرداخت حقوق کارمندان در وزارتخانه های مختلف با کدامین اصول و مبانی دینی و انقلابی و قانونی سازگار است.

وي افزود: بايد اقدام اساسی برای رفع این تبعیض فاحش به عمل آورده چرا که بند 14 اصل سوم بر تامین حقوق همه جانبه افراد از زن و مرد در ایجاد امنیت غذایی عادلانه برای همه تساوی همه در برابر قانون تاکید دارد.

نماينده مردم اردبيل ادامه داد: مواردی از تبعیض و ناعدالتی در سازمان ثبت اسناد و املاک انجام شده و پرونده ای هم در این خصوص با شکایت تعدادی از اعضای کمیسیون اصل نود تشکیل شده است  از این رو از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم به این موضوع مهم رسیدگی کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس افزود: این روزها باب دعوت از هنرمندان خارجی به کشور باز شده است در حالی که ما هنرمندان متبحر و متعهد ایرانی فراوانی را داریم که می‌توانند به لحاظ فنی و با حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی بهترین برنامه ها را اجرا کنند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: مطابق بند یک اصل سوم قانون اساسی ایجاد محیطی مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی وظیفه دولت و علی الخصوص مراکز فرهنگی و هنری است  از این رو منتظر اعلام مواضع وزیر فرهنگ و ارشاد هستیم.

افضلي فر با انتقاد از رشد بي رويه قيمت ها به خصوص قيمت كالاهاي اساسي مورد نياز مردم افزود: بايد بر فرآيند اصلاح قيمت ها نظارت صورت گيرد چرا که افزایش بی رویه و منفعت طلبانه قیمت برخی کالاها به ویژه آنچه که به کالاهای مصرفی روزانه مردم مرتبط است مردم را در تنگنای مطلق قرار داده است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: افراد سودجو که همه چیز را فدای منافع ننگین حزبی و گروهی می‌کنند اگر توسط نهادهای نظارتی از قبلی سازمان بازرسی کل کشور و وزارت صنعت و معدن و وزارت جهاد کشاورزی مهار نشدند حقوق ملت ضایع خواهد شد.

وی از وزیر امور خارجه خواست تا حرمت قراردادهای فی مابین، با سایر کشورها را پاس داشته و در جهت اجرایی شدن آنها تلاش کند چرا که اکنون برخی مفاد قراردادها اجرایی با سایر کشورها اجرایی نشده است که هم به لحاظ حیثیتی و هم حرفه‌ای برای کشور ما آسیب زا بوده است از این رو منتظر پاسخ مستدل وزیر امور خارجه هستیم.