نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه به مناطق سیل زده شمال کشور می‌رود

سیاسی

با توجه به مسئولیت دستگاه‌های مختلف در پیش‌بینی و پیشگیری از خسارت‌های مادی و معنوی و با عنایت به مسئولیت قوه قضاییه در صیانت از حقوق عمومی، ضروری است در اسرع وقت بررسی شود که آیا از ناحیه مسئولین ذیربط قصور و یا تقصیری صورت گرفته یا نه؟ و اینکه چه اقداماتی برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی آینده پیش بینی شده است.

رییس قوه قضاییه در حکمی دادستان کل کشور را مأمور کرد به عنوان نماینده ویژه رئیس قوه‌قضاییه به مناطق سیل زده شمال کشور در استان‌های گلستان و مازندران برود و گزارشی از فعالیت‌های انجام شده را ارائه کند.

به گزارش ایلنا، متن کامل حکم آیت‌الله صادق لاریجانی به شرح ذیل است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی‌اژیه

دادستان محترم کل کشور

سلام علیکم

در پی جاری شدن سیل در روزهای اخیر در برخی مناطق کشور و وارد آمدن خسارت‌های مادی ومعنوی در استان‌های گلستان و مازندران، گرچه سیل از جمله حوادث طبیعی است لکن با توجه به مسئولیت دستگاه‌های مختلف در پیش‌بینی و پیشگیری از خسارت‌های مادی و معنوی و با عنایت به مسئولیت قوه قضاییه در صیانت از حقوق عمومی، ضروری است در اسرع وقت بررسی شود که آیا از ناحیه مسئولین ذیربط قصور و یا تقصیری صورت گرفته یا نه؟ و اینکه چه اقداماتی برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی آینده پیش بینی شده است.

لذا بدینوسیله جنابعالی مأموریت می‌یابید که با سفر به دو استان فوق و دیدار با مسئولین محلی و مردم شریف مناطق آسیب‌دیده و با استفاده از کارشناسان، موضوع را بررسی و نتیجه را جهت اقدام مقتضی گزارش نمایید.

صادق آملی لاریجانی

رئیس قوه قضاییه

کد N324097