بیانیه ریاست‌جمهوری ترکیه در آستانه سفر روحانی به آنکارا

ايران,تركيه

ریاست‌جمهوری ترکیه با صدور بیانیه‌ای با اشاره به سفر حسن روحانی نوشت: با وجود اختلاف دیگاه میان تهران - آنکارا، یک اتفاق نوین در جهت گسترش روابط دو کشور اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه ترکیه چاپ این کشور، ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به سفر روز دوشنبه حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران به آنکارا در بیانیه ای اعلام کرد: برای اولین بار جلسه شورای عالی همکاری‌های استراتژیک میان ایران و ترکیه برگزار می‌شود که ریاست این جلسه بر عهده رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه و روحانی است.

در ادامه این بیانیه آورده شده است: حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران به دعوت رییس‌جمهور ترکیه روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برابر با 9 و 10 ژوئن به آنکارا سفر می‌کند. پس از سفر رییس‌جمهور ترکیه در 13 تا 16 ماه فوریه در سال 2011 به تهران اولین رفت و آمد در سطح ریاست جمهوری انجام می گیرد.

به نوشته این بیانیه، در این سفر در دیدارهای دو جانبه درباره روابط دو کشور، مسایل منطقه ای بحث و تبادل نظر می‌شود. سفر روحانی به آنکارا به گسترش هر چه بیشتر روابط ایران و ترکیه ، دو کشوری که علاوه بر مناسبات همسایگی، پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی با یکدیگر دارند، کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N324035