جنوب استان کرمان، منطقه بدون گاز شهری

صحن علنی

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خواهان گازرسانی به مناطق جنوبی استان کرمان شد و گفت: در جنوب این استان، حتی یک شهر و روستا دارای نعمت گاز نیستند.

به گزارش ایرنا ،«فرج الله عارفی» روز یکشنبه در صحن علنی مجلس خطاب به رییس جمهوری گفت:برخی از قوانین و مقررات و اختیارات هیات های مدیره شرکت های دولتی ضد توسعه و سرمایه گذاری است تقاضا داریم نسبت به این مصوبات و نظارت بر دستگاه های اجرایی دقت لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات وزیرصنعت ،معدن و تجارت گفت: اقدام غیرمتعارف و ضد سرمایه گذاری در هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی درباره پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جیرفت اقدامی خلاف سیاست های دولتی است.

وی عنوان کرد: در کجای قانون آمده است زمینی توسط شرکت شهرک های صنعتی تحویل داده شود و از سرمایه گذار بخواهد تعهد محضری داده شود تا از زیرساخت ها استفاده نشود.از این رو درخواست دارم جهت لغو این مصوبه اقدام لازم صورت گیرد.

عارفی همچنین خطاب به وزیرکشاورزی گفت:به خاطر موضوع خریداری نشدن محصولات کشاورزی در سال زراعی ، لازم است برای پیشگیری از تکرار این موضوع دقت لازم صورت گیرد.

وی پیشنهاد کرد با توجه به اختیارات قانونی اقداماتی چون ساماندهی الگوی کشت براساس نیازهای کشور و حمایت از ایجاد شرکت های عرضه فرآوری و صادرات ،حمایت مالی از شرکت های صادراتی ،تصویب طرح های صنایع فرآوری از سوی بانک کشاورزی،جلوگیری از بین رفتن محصولات، ایجاد شرکت های حمل و نقل به منظور مقابله با تصاعدی شدن هزینه های محصولات کشاورزی، تامین سوخت برای کشاورزان ،استمهال وام کشاورزان جیرفت و عنبرآباد و جنوب کرمان ، حمایت دولت به ویژه معاون اول و وزیرصنعت ،معدن و تجارت از شرکت پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی جیرفت که نقش مهمی در بازاریابی و صادرات محصولات دارد،انجام شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان هستی خود را امسال از دست داده اند گفت: لزوم راه اندازی راه آهن به منظور حمل و نقل محصولات با توجه به بحران هزینه های حمل و نقل در هشت ماه از سال در این منطقه و اتمام بزرگراه جیرفت به کرمان یک ضرورت است.

عارفی دربخش دیگری از سخنانش ،به مشکل آب شرب جیرفت و عنبرآباد و روستاهای این منطقه اشاره کرد و خواهان اتمام مطالعه فاضلاب شهری جیرفت و انتقال آب دریای عمان به جنوب استان کرمان شد.

نماینده مردم جیرفت با اشاره به مشکل گاز رسانی در این منطقه گفت: در جنوب کرمان،حتی یک شهر و روستا گاز ندارد ،برقی کردن موتور پمپ های کشاورزی ضرورت این منطقه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ،از تکمیل فرودگاه جیرفت و برقراری پروازهای مسافرتی جنوب استان کرمان تشکر کرد.

این نماینده مجلس در ابتدای سخنانش نیز عنوان کرد:استکبار جهانی بنا به خوی ذاتی اش به چیز دیگری جز سر فرودآوردن و اطاعت محض از خواسته های نامشروعش رضایت نمی دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ساده لوحی است که اگر کسی تصور کند تعامل با استکبار سبب تنبیه آن و در نهایت دست برداشتن از ظلم است.

نماینده مردم جیرفت افزود: تنها راه مقابله با ظلم مبارزه است و این مبارزه در همه حوزه های اقتصادی، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی باید با قوت ادامه یابد.

سیام**9173** 1418
کد N323842