شجاعی کیاسری در نطق میان دستور:

دولت خسارت های وارده شده به مردم سیل زده شمال را جبران کند

مجلس

تولیدات در بخش کشاورزی و صنعت نه تنها از مشکلات ساختاری، درونی و نبود حمایت دستگاه های متولی رنج می برند بلکه در چنبره مشکلات بانکی و ناهماهنگی و تحریمی گرفتارند که دولت باید زودتر جهت برون رفت از وضعیت فعلی که شرایط را برای سرمایه گذاری دشوار کرده راه حل اساسی جستجو کند.

نماینده مردم ساری اظهار داشت: با توجه به ماموریت و مسئولیت نوبخت امیدوارم این بار دولت تدبیر و امید با پرداخت به موقع خسارت های وارده شده به مردم سیل زده شمال خاطره تلخ خلف وعده پرداخت خسارت برف سال گذشته را از یاد مردم که باعث بی اعتمادی آنها شده بود را جبران کنند.

به گزارش خبرنگار  ایلنا، سید رمضان شجاعی کیاسری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود  ضمن تبریک نیمه شعبان و ماه خرداد، اظهار داشت: خرسندیم که جمهوری اسلامی امروز با همان صلابت و استواری کلام امام و گامهای بلند در راستای توسعه مادی ومعنوی را به رهبری شایسته و خلف امام(ره) گام برمی دارد و نگاه و کلام نافذ او خواب راحت را از چشمان زورمداران عالم زدود و حکومت نظام نوین سیاسی مبتنی بر باورها واعتقادات دینی مردم در اوج دموکراسی خواهی واقعی را به رخ جهانیان کشید و بلوغ ملت های آزاد جهان و آغاز شکفتن بیداری اسلامی را موجب شد.

نماینده مردم ساری پیروزی اراده مردم سوریه در مقابل متجاوزان به حقوق آنها را به مردم صبور و مقاوم سوریه و همه مسلمانان تبریک گفت و افزود: از خداوند متعال شفای عاجل رئیس مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله مهدوی کنی که مجاهدی نستوه و از شخصیت های خدوم، بصیر و ارزنده و تاثیرگذار و مرد ماموریت‌های سخت و دشورا در دوران رهبری امام (ره) بودند را مسئلت می‌نمایم.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم با شعار اعتدال نقشه راه خدمتگزاری خود را ترسیم کرده است، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در این مدت سپری شده نشان داد که عزمی جدی برای حل مشکلات و فائق آمدن بر آن را دارد.

شجاعی کیاسری ضمن اعلام حمایت از تیم مذاکره کننده در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است تصریح کرد: با تکیه و تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی و نگاه و برنامه ریزی بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های داخل کشور آن را نسخه شفا بخش بیماری اقتصادی می‌دانیم.

نماینده مردم ساری با اشاره به مشکلات کشاورزی و صنعتی کشور یادآور شد: تولیدات در بخش کشاورزی و صنعت نه تنها از مشکلات ساختاری، درونی و نبود حمایت دستگاه های متولی رنج می برند بلکه در چنبره مشکلات بانکی و ناهماهنگی و تحریمی گرفتارند که دولت باید زودتر جهت برون رفت از وضعیت فعلی که شرایط را برای سرمایه گذاری دشوار کرده راه حل اساسی جستجو کند.

وی ابراز امیدواری کرد باهمدلی و همراهی مجلس و دولت موانع و مشکلات بر سر راه پویایی اقتصاد مقاومتی و توسعه تولید در بخش کشاورزی و صنعت برداشته شود چرا که وجود این مشکلات توان و انگیزه تولید کنندگان را کمرنگ و قدرت مالی و فیزیکی آنها را هدر داده و آنها را از ادامه راه باز می‌دارد.

شجاعی کیاسری باعرض تسلیت به خانواده های داغدار سیل رخ داده در استان های شمالی که خسارات های زیادی به همراه داشت، گفت: این مشکلات ریشه در برداشت بی رویه از جنگل و اجرا نشدن طرح آبخیزداری در مناطق بالادست و مناطق کوهستانی و جنگلی و نگاه تاسف بار سیاسی وزارت جهاد کشاورزی به برنامه کاری و تخصصی آن وزاتحانه است و ظاهرا وزارت جهاد کشاورزی به غیر از ارائه آمار و ارقام غلط به رسانه ها ماموریت دیگری ندارد.

نماینده مردم ساری  با بیان این که هنوز مردم مازندران نتوانستند خسارتهای طوفان چند سال پیش را در زمین های شالی و باغات را ترمیم کنند که گرفتار برف زمستان سال گذشته شدند و هنوز وعده های دولت برای پرداخت خسارتهای وارده محقق نشده است،که شاهد سیل بنیان کن در آغاز فصل کشاورزی شدند، افزود: در این حادثه ۳ تن از همشهریان ما جان باختند، بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده و ویران و ساکنان آنها آواره شدند، بیش از ۷۰ هزار هکتار باغات و شالیزار در زمین های شهری خسارت دیدند، زیرساخت های راه حدود ۷۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی بخصوص در مناطق دو دانگه و چهاردانگه تخریب شده و تاسیسات فاضلاب شهری خسارت دیده است.

شجاعی کیاسری با قدردانی از حضور به موقع نوبخت نماینده ویژه دولت و همچنین پیگیری مسئولان استانی شهری و منطقه‌ ای، افزود: با توجه به ماموریت و مسئولیت نوبخت امیدوارم این بار دولت تدبیر و امید اولا نسبت به شناسایی علت این حوادث خصوصا سیل تدبیر اساسی کرده و با تخصیص اعتبارات لازم به این قبیل وقایع پایان دهد و ثانیا با پرداخت به موقع خسارت های وارده شده به مردم سیل زده شمال خاطره تلخ خلف وعده پرداخت خسارت برف سال گذشته را از یاد مردم که باعث بی اعتمادی آنها شده بود را جبران کنند.

وی درتذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: به جای حل مشکل دوستان و زنده کردن جریانهای سیاسی و ارائه آمار و ارقام غلط به کمک به کشاورزان و ساماندهی بخش کشاورزی بپردازید.

وی در تذکری دیگر  به وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: سیاست های یک بام و دو هوا را خاتمه دهید چرا که با این سیاست ها صنعت نابود می شود.

 

کد N323819