کشته شدن 2 معترض کُرد در درگیری با سربازان ترکیه

دو معترض کُرد در جریان درگیری‌های خشونت بار با سربازان ترکیه‌ای در جنوب شرق این کشور به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از اصابت گلوله جان باختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رمضان باران 24 ساله و عبدالباکی آکدمیر 50 ساله دو معترض کرد در جریان درگیری‌ میان معترضان کرد و سربازان ترکیه‌ که علیه تصمیم دولت در ایجاد موانع نظامی در ناحیه لیس در استان دیاربکر در جنوب شرق این کشور صورت گرفت، به دلیل جراحات وارده ناشی از اصابت گلوله در بیمارستان جان باختند.

دو تن از جمله دو سرباز نیز پس از وقوع تیراندازی در جریان این تظاهرات اعتراضی، پرتاب سنگ و ترقه به بیمارستان منتقل شدند تا تحت درمان قرار گیرند.

شاهدان نیز اعلام کردند که در جریان این درگیری‌ سربازان از گلوله واقعی استفاده کردند.

تنش‌ها در ناحیه لیس از زمانی اوج گرفت که معترضان جاده‌ای را به مدت دو هفته و به خاطر ایجاد پست‌های نظامی جدید در این منطقه کردنشین مسدود کردند؛ اقدامی که به نظر تهدیدی علیه روند صلح میان دولت آنکارا با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) می‌آید.

پیشتر نیز شش سرباز که تلاش می‌کردند تا معترضان را از جاده خارج کنند به خاطر تیراندازی مورد هجوم معترضان قرار گرفته و زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N323098