امیر صباحی فر:

مرحله دوم رزمایش پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش برگزار شد

سیاست داخلی

رزمایش های مصباح الهدی برای کلیه مناطق پدافندی برنامه ریزی شده است و در طول سال هر منطقه پدافندی موظف به برگزاری این رزمایش و ارزیابی کارکنان و سامانه های پدافندی در مواجهه با حملات احتمالی است.

مرحله دوم رزمایش تاکتیکی مصباح الهدی با رمز یا ابالفضل (ع) در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با اعلام این خبر گفت: با توجه به حساسیت منطقه پدافندهوایی جنوب شرق و همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس رزمایش یک روز مصباح الهدی در این منطقه پدافندی برنامه ریزی و دو مرحله آن به اجرا در آمده است.

امیر صباحی فرد اظهارداشت: این مرحله از رزمایش مصباح الهدی با محوریت گروه پدافند هوایی کیش برگزار شد و سامانه‌های راداری، موشکی، توپخانه‌ای و الکترونیکی و پست‌های دیده بانی برابر سناریوهای رزمی مورد آزمایش عملیاتی قرار گرفت و این سامانه‌ها اقدام تاکتیکی مناسب بر علیه اهداف خود به انجام رساندند.

وی افزود: رزمایش های مصباح الهدی برای کلیه مناطق پدافندی برنامه ریزی شده است و در طول سال هر منطقه پدافندی موظف به برگزاری این رزمایش و ارزیابی کارکنان و سامانه های پدافندی در مواجهه با حملات احتمالی است.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در پایان گفت: با توجه به اینکه سناریو های در نظر گرفته شده برای این رزمایش ها کاملا متنوع و برابر تهدیدات روز برنامه ریزی شده است می تواند میزان آمادگی کارکنان و سامانه ها را در مقابله با هر گونه تهدید به صورت واقعی مورد ارزیابی قرار دهد و موجب ارتقاع توان رزمی و عملیاتی یگان های پدافند هوایی در سطح کشور شود.

کد N322540