توصیه اشتاین مایر به دولت اوکراین در مورد عملیات های نظامی

عملیات

تهران-ایرنا- وزیر خارجه آلمان روز شنبه از دولت اوکراین خواست که در مورد استفاده از اهرم نظامی علیه شبه نظامیان حامی روسیه در شرق اوکراین محتاطانه عمل کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانک والتر اشتاین مایر در مصاحبه با نشریه تاگس اشپیگل خاطر نشان کرد که نتیجه عملیات های نظامی در شرق اوکراین نیابد به جدایی طلبان انگیزه بدهد و عاملی برای افزایش تحرک آنها شود.

این اظهارات وزیر خارجه آلمان در حالی مطرح شده است که پترو پوروشنکو رییس جمهوری جدید اوکراین روز شنبه سوگند یاد کرد.

این مقام ارشد آلمان گفت که رفتار روسیه در بحران اوکراین به طور چشمگیری تغییر کرده است.

آلمان پیش از این بارها از روسیه خواسته بود به ایجاد ثبات در اوکراین به دنبال الحاق منطقه کریمه به روسیه و به دنبال ادامه تنش ها در شرق اوکراین کمک کند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز روز گذشته در فرانسه گفت که روسیه مسوولیت زیادی در کمک به بازگرداندن صلح و ثبات در اوکراین دارد.

از زمان انتخاب پوروشنکو به عنوان رییس جمهوری جدید اوکراین، نیروهای دولتی اوکراین عملیات ها علیه شبه نظامیان در شرق اوکراین تشدید کردند.

این درحالی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز شنبه ابراز امیدواری کرد با استقرار دولت جدید اوکراین ، تنش ها در این کشور کاهش یابد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در فرانسه به خبرنگاران گفت که وی مطمئن است در مورد حل بحران اوکراین راههایی از جمله کمک روسیه برای متقاعد کردن شبه نظامیان جدایی طلب برای کنار گذاشتن سلاح های خود و تخلیه ساختمان ها وجود دارد.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه ابزار امیدواری کرد که روسیه به دلیل اقداماتش در روسیه با تنبیهات شدیدتری مواجه نشود.

رسانام**9234**5981
کد N322420