آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

دعوت به وحدت از امتیازات بزرگ مبلغان مناطق سنی‌نشین است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت تبلیغ در مناطق سنی‌نشین، گفت: مبلغانی که در چنین مناطقی مشغول تبلیغ هستند مرزداران مکتب اهل بیت(علیهم السلام) محسوب می‌شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت تبلیغ در مناطق سنی‌نشین، گفت: مبلغانی که در چنین مناطقی مشغول تبلیغ هستند مرزداران مکتب اهل بیت(علیهم السلام) محسوب می‌شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مبلغان مناطق محروم و سنی نشین کشور مربوط به انجمن تعاون اسلامی، با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: برنامه‌هایی که مبلغان مناطق محروم در پیش گرفته‌اند بسیار حائز اهمیت و حیاتی است.

وی با اشاره به معانی حیات و ممات در قرآن، حیات معنوی را مهمترین حیات دانست و گفت: طبق آیات قرآن انذار مردم حیات معنوی است.

این مرجع تقلید با اشاره به آیه «وَ مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً»، اظهار کرد: تمام کسانی که در راه تبلیغ مردم حرکت می‌کنند احیا کننده بوده و مردم را به سوی حیات معنوی دعوت می‌کنند.

مکارم شیرازی با بیان این‌که «سرنوشت انسان‌ها در ایام جوانی رقم می‌خورد» افزود: مبلغان می‌توانند به بهترین شکل روی جوانان برنامه‌ریزی کنند و اسباب هدایت بیشتر آنها را فراهم آورند.

وی دعوت به وحدت را یکی از امتیازات بزرگ مبلغان مناطق سنی نشین خواند و گفت: شما با جمع کردن پیروان دو مکتب در زیر یک سقف و یک نماز جماعت توانسته‌اید وحدت را به صورت عملی اجرا کنید.

وی ادامه داد: اگر این‌ برنامه‌ها برای بزرگان نیز اجرا شود تحولی در جهان اسلام به وجود می‌آید.

این مرجع تقلید با اشاره به این روایت که پرونده‌ انسان‌ها پس از مرگ بسته می‌شود، اظهار کرد: تنها کسانی که علمی از خود به جا گذاشته باشند که دیگران از آن نفع ببرند، کسانی که صدقه جاریه‌ای از خود به یادگار گذاشته و کسانی که فرزند صالحی تربیت کرده‌اند پرونده آنها باز است و برایشان حسنه نوشته می‌شود.

مکارم شیرازی با تأکید بر این‌که «کار شما مبلغان هر سه مورد را در بر می‌گیرد» گفت: باید قدر نعمت الهی احیا، تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان که نصیب شما شده را بدانید و به خوبی از آن استفاده کنید.

وی با بیان این‌که «سعی کنید کار شما توسعه کمی و کیفی پیدا کند» اظهار کرد:‌ این اقدامات یکی از ذخائر یوم‌القیامه شما است؛ سعی کنید افرادی را به این برنامه‌ها دعوت کنید تا ان‌شاء‌الله موج برنامه‌های تعاون اسلامی در مسأله تعلیم و تربیت همه جای کشور را گرفته و در بیرون از کشور نیز توسعه یاید.

انتهای پیام

کد N321897