اخباری از آخرین وقف هموطنان

وقف,سازمان اوقاف

دو نیکوکار مشهدی قطعه زمینی به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال را وقف کردند.

دو نیکوکار مشهدی قطعه زمینی به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون ریال را وقف کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اکبر هنرمند گلشن و علی اکبر عباسیان یک قطعه زمین به مساحت 150 متر مربع واقع در منطقه طلاب مشهد را وقف کردند.

واقفین یادشده نیت خویش از وقف مذکور که ارزش آن دو میلیارد و 500 میلیون ریال است را احداث مکان مذهبی اعلام کرده‌اند.

قطعه زمینی برای احداث پارکینگ بقعه مبارکه آقاسیدحسین شهرستان آستانه اشرفیه وقف شد

یک بانوی خیراندیش، قطعه زمینی به مساحت هزار و 100 متر مربع را به نیت احداث پارکینگ بقعه متبرکه آقاسید حسین(ع) شهرستان آستانه اشرفیه وقف کرد.

حجت‌الاسلام خوبرو رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آستانه اشرفیه با اعلام این خبر گفت: خانم احترام کهن روز کیسمی یک قطعه زمین باغی به متراژ هزار و 100 متر مربع را به نیت احداث پارکینگ و منفعت عام وقف بقعه متبرکه آقاسید حسین(ع) این شهرستان کرد.

وی گفت: ارزش تقریبی این وقف، 110 میلیون ریال است.

وقف 209 متر مربع زمین در سردشت

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه سردشت از وقف یک قطعه زمین با مساحت 209 مترمربع در این شهرستان خبر داد.

عمر نجیبی با اشاره به ثبت موقوفه جدید اظهار کرد: حسن محمد سوری، واقف خیراندیشی است که این قطعه زمین را وقف مسجد روستای جمگه سردشت کرد.

به گفته نجیبی، ارزش ریالی این موقوفه جدید 135 میلیون و 850 هزار است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان سردشت دارای 351 موقوفه است.

اخذ سند مالکیت 6 موقوفه در خمینی شهر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر گفت: 6 فقره اسناد مالکیت از اداره ثبت اسناد و املاک اخذ شد.

حجت‌الاسلام مهدی قربانی اظهار کرد: در دو ماهه اول سال جاری تعداد 6 فقره سند مالکیت موقوفات از اداره ثبت اسناد و املاک اخذ شد.

وی تصریح کرد: این موقوفات با پنج کاربری تجاری و یک کاربری آموزشی با مساحتی بالغ بر یک هزار و 630 مترمربع در خمینی شهر واقع در خیابان امام شمالی واقع شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر ادامه داد: این موقوفات، رقبه‌های موقوفه دباغی است که با نیت تامین مخارخ مسجد آقاعلی اکبر در سال 1335 قمری بالغ بر 100 سال پیش وقف شده است.

وی افزود: این موقوفات توسط واقف خیراندیش آقای دباغی وقف شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: در گذشته این موقوفات به صورت عادی وقف شده بود و هیچ گونه سندمالکیت برای آنان صادر نشده بود که با تلاش دو ساله مسئولین اوقاف شهرستان خمینی شهر سند موقوفات اخذ و مالکیت آنان اثبات شد.

وی ارزش ریالی این موقوفات را بالغ بر هشت میلیارد ریال برآورد کرد.

تمام موقوفات بابل دارای سند مالکیت شدند

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بابل گفت: تمام موقوفات بابل دارای سند مالکیت شدند.

جعفر صفری در نشست تخصصی با رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما مازندران، اظهار کرد: پاسخگویی روزانه به 200 تلفن و 600 مراجعه‌کننده نشان از این واقعیت دارد که اداره اوقاف و امور خیریه نهاد مردمی با مسئولیت سنگین بوده که به این نهاد و مخاطبان ارزش خاصی داده است.

وی افزود: بازسازی، فراهم کردن امکانات سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، توجه به اجارات، استفاده از همکاران با توجه به سوابق تحصیلات و تخصص در جاهای مناسب از اقدامات مهم اداره اوقاف بابل است.

این مسئول از ساماندهی سند مالکیت در بابل خبر داد و گفت: تمام موقوفات بابل دارای سند مالکیت شدند.

صفری تصریح کرد: در چهار ماه اخیر، 21 پروژه نیمه‌کاره در دست اجرا داریم و در دو هفته اخیر، چهار پروژه جدید نیز شروع به‌کار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تخریب سه ساختمان قدیمی برای احداث ساختمان 12 واحد مسکونی، تخریب ساختمان دیگر برای احداث 10 طبقه با 70 واحد مسکونی و تاسیس بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگی و ورزشی از مهم‌ترین پروژه‌های اوقاف بابل است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل بیان کرد: موقوفات دسته‌بندی و وقف‌نامه‌ها استخراج شده است که در این راستا 500 میلیون تومان اجرای نیات واقف داشتیم.

صفری سهمیه اداره اوقاف و امور خیریه بابل برای تربیت حافظان قرآن کریم را یک هزار و 450 نفر برشمرد و افزود: اسامی همه این حافظان به همراه 21 مربی در سامانه اوقاف ثبت شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه 6 دانگ شهرستان بابل موقوفه است، تصریح کرد: بابل بیشترین عرصه وقف کشور را به خود اختصاص داده است و از نظر تعداد رقبات نیز تنها دو استان کشور با بابل برابری می‌کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل دعوت از قاری مصری، برگزاری مسابقات استانی قرآن در بابل، بستن قراردادها و اجارات به قیمت روز، اخد اسناد مالکیت، تجهیز موقوفات به GAS، ثبت درست نیت واقفان و اسکن اسناد را از دیگر اقدامات مهم اوقاف بابل برشمرد.

انتهای پیام

کد N321895