میشل اوباما برای سناتوری اقدام می‌کند؟

سیاسی

گمانه‌زنی‌هایی درباره سناتوری بانوی اول آمریکا وجود دارد و حقیقت این است که وی به شدت تاثیرگذار است و شخصیت مردمی و مشهوری دارد و این مواهب می‌تواند وی را به یک رهبر منتخب تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی‌.ان.ان، میشل اوباما، بانوی نخست آمریکا پیش از ریاست جمهوری باراک اوباما نیز شاید از شوهرش سرتر و پیش‌روتر بود.

وی در اوایل دهه 1990 دستیار شهردار شیکاگو و معاون کمیساریای توسعه و برنامه‌ریزی شهر مذکور بود. در سال 2006 سناتور باراک اوباما حقوقی معادل با 157 هزار و 82 دلار داشت در حالیکه همسرش در همان سال 273 هزار و 618 دلار دریافت می‌کرد.

میشل اوباما به عنوان بانوی نخست آمریکا در برنامه‌های زیادی در داخل کشورش فعالیت کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به مسائل مربوط به چاقی و تغذیه کودکان و چالش‌های پیش روی خانواده‌های نظامی آمریکا اشاره کرد.

با وجود مسائل حول کاندیداتوری احتمالی هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور، میشل اوباما شاید بانوی اول دیگری باشد که می‌خواهد برای سناتوری وارد عرصه رقابت‌های سیاسی شود. علاوه بر این باید به این مساله اشاره کرد که میزان محبوبیت میشل اوباما هم از هیلاری کلینتون و هم از همسرش باراک اوباما بالاتر است.

انتهای پیام

کد N321875