دیدار فولادگر با نایب رییس مجلس سنای کلمبیا

حمیدرضا فولادگر رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- کلمبیا و کارلوس باریگا، نایب رییس مجلس سنای کلمبیا دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فولادگر در این دیدار با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف در دو کشور گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا از تمام ظرفیت‌ خود برای ارتقاء سطح مناسبات سیاسی، اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین استفاده خواهد کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی در توسعه روابط میان دو کشور وجود ندارد افزود: توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و کلمبیا می‌تواند زمینه گسترش همکاریهای مشترک فیمابین را فراهم نماید.

فولادگر در پایان گسترش مناسبات با کشورهای آمریکای لاتین از جمله کلمبیا را از اصول سیاست خارجی کشورمان دانست و بر آشنایی هر چه بیشتر بخشهای خصوصی از توانمندیهای صنعتی و بازرگانی یکدیگر تاکید کرد.

در ادامه این دیدار کارلوس باریگا، نایب رییس مجلس سنای کلمبیا با ابراز خرسندی از سفر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به کلمبیا گفت: دیدارهای مقامات عالی رتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور می‌تواند به تقویت و تحکیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری و توسعه روابط پارلمانی فیمابین کمک نماید.

باریگا در پایان بر تشکیل گروه دوستی پارلمانی کلمبیا با ایران در سنای آن کشور تاکید کرد و افزود: پارلمان کلمبیا هیچگونه مانعی در توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران را قائل نیست.

در این دیدار سیدعلی محمد بزرگواری نماینده کهلیویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و کلمبیا گسترش ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور را بستری مناسب برای افزایش روند روابط سیاسی و اقتصادی فیمابین لازم دانست و بر آن تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N321867