ائتلاف مخالفان سوریه رئیس جدید انتخاب می‌کند

سیاسی

ائتلاف مخالفان سوریه، پس از پایان دوره ریاست احمد جربا و با آغاز ماه آینده میلادی رئیس جدیدی را برای تصدی پست ریاست این ائتلاف معرفی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، برخی منابع در ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کردند که با پایان یافتن دوره ریاست احمد عاصی جربا، رئیس این ائتلاف فراکسیون‌های ائتلاف مخالفان با آغاز ماه آتی، رئیس جدیدی را معرفی خواهند کرد و ریاض حجاب، نخست وزیر جدا شده از نظام سوریه، هادی البحرة، رئیس هیات مذاکره کننده این ائتلاف در نشست ژنو 2 و بدر جاموس، دبیرکل ائتلاف مذکور نامزدهای احتمالی برای تصدی پست ریاست ائتلاف مخالفان سوریه هستند.

براساس اساسنامه داخلی ائتلاف مخالفان سوریه، جربا نمی‌تواند برای بار سوم نامزد پست ریاست این ائتلاف بشود.

پیش بینی می‌شود که هیات عمومی ائتلاف مخالفان به محض پایان یافتن دوره ریاست جربا، نشستی را در شهر استانبول ترکیه و با هدف انتخاب رئیس جدید برگزار کند.

همچنین قرار است هیات سیاسی ائتلاف مخالفان امروز و فردا نشست دوره‌ای خود را در استانبول برگزار کند اما این نشست ارتباطی با موضوع انتخابات ریاست ائتلاف ندارد.

همچنین احمد رمضان، یکی از اعضای هیات مذکور به تاخیر افتادن مساله انتخابات ریاست ائتلاف مخالفان را بعد از ماه رمضان تکذیب کرد و گفت: این انتخابات همزمان با آغاز ماه آتی میلادی برگزار خواهد شد.

وی ریاض حجاب را از جمله مهمترین نامزدها برای جانشینی جربا دانست. ریاض حجاب چندین منصب در نظام سوریه را برعهده داشت. پیشتر وزیر کشاورزی و پس از آن نخست وزیر بود اما پس از سال 2012 از نظام جدا شد و به اردن گریخت.

انتهای پیام

کد N321516