شبکه خبری جئو از آژانس جاسوسی و وزارت دفاع پاکستان شکایت می‌کند

سیاسی

شبکه خبری جئو پاکستان در اقدامی غیرمنتظره در کشوری که انتقاد عمومی از ارتش یک تابو محسوب می‌شود، قصد دارد از آژانس جاسوسی این کشور به خاطر اتهامات وارده به این شبکه شکایت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شبکه خبری جئو پاکستان همچنین به آژانس جاسوسی این کشور مهلت 14 روزه داده تا یک عذرخواهی عمومی از این شبکه منتشر کند.

این شبکه خبری در گزارشی آورده است: شبکه خبری جئو و گروه جنگ (Jang) علیه آژانس جاسوسی پاکستان، وزارت دفاع و اداره تنظیم مقررات رسانه‌های الکترونیک پاکستان به خاطر بدنامی و بی‌آبرویی این گروه و شبکه خبری شکایت می‌کند. بیش از 8000 خبرنگار؛ کارمند و متخصص در این گروه خبری کار می‌کنند و خانواده آن‌ها نه تنها آسیب دیده بلکه در سراسر پاکستان مورد آزار و حمله قرار گرفته‌اند.

پس از گزارش این شبکه خبری مبنی براینکه آژانس‌ جاسوسی پاکستان در تیراندازی به یکی از مشهورترین خبرنگاران این کشور دست دارد، وزارت دفاع پاکستان در آوریل 2014 تعلیق مجوز فعالیت شبکه خبری جئو را خواستار شد.

از زمان آغاز این مناقشه، با فشار ارتش پاکستان این شبکه خبری پخش برنامه‌های خود در چند ناحیه در پاکستان را لغو کرد.

ماه گذشته میلادی، این کانال تلویزیونی به خاطر اتهامات عذرخواهی کرد تا این مساله حل و فصل شود چرا که این مناقشه بحث برانگیز باعث تنش میان دولت مردمی نواز شریف، نخست وزیر و ارتش پاکستان شده است. اما این مناقشه حل نشد و هم اکنون کانال تلویزیونی با ارایه شکایت به خاطر بدنامی از آژانس جاسوسی پاکستان خواسته تا ضمن عذرخواهی علنی مبلغ 500 میلیون دلار به خاطر خسارات و صدمات وارده پرداخت کند.

انتهای پیام

کد N321512

خواندنی از سراسر وب