خجسته خبر داد:

هیات پارلمانی اعزامی به سوریه با روحانی و لاریجانی دیدار می کند

مجلس

عضو هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی به سوریه از در خواست این هیات برای دیدار فوری با رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهور خبر داد و گفت: در این دیدار گزارشی از وضعیت سیاسی و اقتصادی و معضلات امنیتی سوریه و نقش ایران در بازسازی این کشور ارائه خواهد شد.


امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر گفت: پس از بررسی روند برگزاری انتخابات در سوریه در تماسی با رئیس دفتر رئیس جمهور اوضاع سیاسی و اقتصادی این کشور، حمایت مردم از بشار اسد،حضور حماسی آنان در انتخابات را تشریح کردیم و خواستار دیدار و گفتگو با رئیس جمهور در این خصوص شدیم.


نماینده مردم همدان در مجلس شورا ی اسلامی با بیان اینکه وضعیت سوریه با برگزاری انتخابات تثبیت شده است، ادامه داد: در حال هماهنگی برای دیدار فوری هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی به سوریه با رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی جهت بررسی و تاکید بر نقش ایران در بازسازی سوریه و روابط اقتصادی با این این کشور هستیم.


وی تصریح کرد: در این دیدار فوری و اضطراری گزارشی از وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور سوریه و معضلات امنیتی این کشور و نقش ایران در سوریه بعد از انتخابات به رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.


به گزارش مهر این هیات پس از برگزاری نشست روسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس کشور های دوست سوریه به همراه برخی حاضران این نشست برای نظارت بر انتخابات سوریه به این کشور سفر کردند.