جواهری خبر داد

جریمه 46 میلیاردی متخلفان طی یک ماه

تعزيرات حكومتي

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: متخلفان از پنجم اردیبهشت تا اول خرداد سال جاری به پرداخت 46 میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند.

علیرضا جواهری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره پرونده‌های تشکیل شده در سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: برای تشکیل پرونده‌ اولویت‌هایی را برای استان‌ها در نظر گرفته‌ و آنها را به صورت بخشنامه به استان‌ها ارائه کرده‌ایم و در آن بخشنامه متذکر شدیم که پرونده‌هایی که جزو اولویت‌های اول و دوم هستند را در صدر رسیدگی قرار دهند.

وی گفت: اولویت‌های اول ما کالاهایی مانند گوشت، گندم، آرد، نان، برنج، روغن، شیر و ... است.

مدیرکل حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: تا ابتدای خردادماه بعد از پرونده‌هایی که در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها تشکیل شده، 201 فقره پرونده مهم تشکیل شد که شامل گران‌فروشی در اقلام مختلف، احتکار، قاچاق کالا، عدم اعلام موجودی، تقلب در کسب و عرضه خارج از شبکه می‌شود.

جواهری تصریح کرد: تعداد پرونده‌هایی که در رابطه با گوشت قرمز از تاریخ 5 اردیبهشت تا اول خرداد در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده 151 فقره بوده است. در رابطه با گندم 32 فقره، آرد 180 فقره، نان 1058 فقره، برنج 124 فقره، روغن 25 فقره، شکر 78 فقره، مرغ 303 فقره پرونده تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان محکومیت‌های صادره در این پرونده‌ها 467/195/671/842 ریال بود که اکثر پرونده‌ها منجر به وصول شده است.

انتهای پیام

کد N321302