ژنرال مک‌کریستال:روزهای دردآوری را پشت سر گذاشتم/ کلینتون در سمت وزیر خارجه خوب عمل کرد

سیاسی

فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در مصاحبه‌ای درباره وضعیت خود و اقداماتی که منجر به استعفایش شد، سخن گفت و هیلاری کلینتون را ستود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال استنلی مک کریستال، فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان در مصاحبه اختصاصی با یاهونیوز گفت: در پاسخ به این سوال که آیا هیلاری کلینتون رئیس جمهور خوبی می‌شود یا نه باید بگویم که او وزیر خارجه خوبی بود و در این سمت خوب عمل کرد.

وی افزود: کار کردن با او بسیار عالی است و من احترام زیادی برای ایشان قائلم. من مانعی بر سر نامزدی کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا نمی‌بینم و من قطعا از همکاری با وی لذت می‌برم.

مک کریستال در ژوئن 2010 پس از انتقادات شدیدی که از مقام‌های ارشد سیاسی آمریکا مانند جو بایدن، ریچارد هالبروک مطرح به کشورش احضار شد و پس از دیدار با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از مقام‌ خود استعفا داد و دیوید پترائوس جایگزین وی شد.

این ژنرال بازنشسته در مصاحبه خود همچنین از تصمیم اوباما برای تبادل بوبرگدال، تنها سرباز آمریکایی اسیر در افغانستان با پنج زندانی طالبان و نیز برنامه اوباما برای کاهش نیروها در افغانستان تقدیر و آن را ارزشمند توصیف کرد.

وی در حاشیه نشست پروژه فرانکلین در پنسیلوانیا در رابطه با حذف سربازی گفت: من در این نشست طرح خود برای جذب افراد 18 تا 28 سال برای خدمت سربازی و جذب حدود یک میلیون تن تا سال 2023 را مطرح کردم.

این مقام سابق در خصوص سخنانی که پیشتر علیه مقام‌های آمریکایی مطرح کرده بود، گفت: روزهای دردآوری را پشت سر گذاشتم، روزهایی که حس کردم با بی‌انصافی درباره من قضاوت شده است. اما اینها چندان اهمیتی ندارد. تنها کسی که اهمیت دارد، من هستم. من دلم برای روزهای خدمتم عملیات‌ و افغانستان تنگ شده است.

انتهای پیام

کد N321211