اعطای نشان دولتی جمهوری آذربایجان به رییس سازمان مدیریت بحران ایران

مدیریت بحران,حوادث غیرمترقبه

باکو- ایرنا- نشان دولتی ˈهمکاری در فعالیت های انساندوستانهˈ جمهوری آذربایجان روز جمعه توسط وزیر حوادث غیرمترقبه این کشور از جانب رییس جمهوری آذربایجان به ˈاسماعیل نجارˈ معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعطا شد.

به گزارش ایرنا از باکو ، در دیداری که روز جمعه بین معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشورمان و ˈکمال الدین حیدرافˈ وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان برگزار شد ، طرفین از روند توسعه مناسبات و تحکیم روابط منطقی و دوستانه دو کشور ابراز رضایت کردند و ضرورت عملیاتی شدن موافقتنامه همکاری امضا شده در جریان سفر اخیر رییس جمهوری آذربایجان به ایران را مورد تاکید قرار دادند.

در این دیدار ، رییس سازمان مدیریت بحران کشور به تشریح جایگاه مدیریت بحران در ایران و تجربیات بدست آمده از حوادث گوناگون و نیز اقدامات اساسی که در راستای پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی انجام شده است، پرداخت و از آمادگی کشورمان برای انتقال این تجربیات به کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان خبر داد.

وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان نیز ضمن استقبال از تبادل تجربیات بین دو کشور ، به امکانات و ظرفیت های موجود در زمینه پیشگیری و مقابله با حوادث در جمهوری آذربایجان اشاره و پیشنهاد برگزاری یک مانور مشترک به منظور ارتقای سطح آگاهی های نیروهای عملیاتی دو طرف در حوزه های دریایی ، زمینی و هوایی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی تخصصی دو جانبه را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، مهندس نجار از بخش های مختلف مدیریت بحران جمهوری آذربایجان از جمله امکانات آموزشی و سامانه مونیتورینگ مدیریت بحران این کشور بازدید کرد و از پیشرفت های حاصله در این زمینه ابراز خرسندی نمود.

خاورم *1206*1551
کد N320852