نشست سه جانبه آلمان، روسیه و لهستان در مورد اوکراین برگزار می شود

روسیه,اوکراین

برلین- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان از برگزاری نشست سه جانبه وزیران خارجه آلمان، روسیه و لهستان با محوریت بحران اوکراین خبر داد و گفت: سه وزیر خارجه روز سه شنبه در سنت پترزبورگ با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

به گزارش ایرنا ˈمارتین شفرˈ روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران خاطرنشان کرد: گفت و گو با روسیه برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در مورد بحران اوکراین بسیار مهم و ضروری است.

شفر افزود: هدف از برگزاری نشست سه جانبه آلمان، روسیه و لهستان در سطح وزیران امور خارجه، ادامه تلاش ها در مسیر یافتن یک راه حل سیاسی و دیپلماتیک برای پایان دادن به بحران اوکراین و جلوگیری از تشدید بحران در این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان یادآور شد: این روزها پیام های مثبتی از طرف مسکو در مورد اوکراین دریافت می شود که به عنوان نمونه می توان به تغییر لحن مقامات روسیه در قبال اوکراین بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور اشاره کرد.

شفر افزود: اگر خبرها در مورد بازگشت سفیر روسیه به اوکراین صحت داشته باشد، این یک پیام مثبت دیگر است اما هنوز این گونه نیست که فکر کنیم بحران به صورت کامل حل شده است؛ زیرا ما همچنان با مشکلات متعددی روبرو هستیم و برای غلبه کردن بر این بحران به زمان زیادی نیاز داریم.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان افزود: هنوز شاهد درگیری ها و خشونت در مناطق شرقی اوکراین هستیم و مذاکرات گازی با روسیه نیز به نتیجه مشخص نرسیده است که این موارد می تواند از محورهای مذاکرات وزیران خارجه سه کشور در سنت پترزبورگ باشد.

معاون سخنگوی دولت آلمان نیز در همین ارتباط با اشاره به دیدار آتی صدراعظم آلمان و رییس جمهوری روسیه در شهر دوویل فرانسه، در مورد محور اصلی نشست مشترک آنگلا مرکل و ولادیمیر پوتین گفت: صدراعظم مرکل بر این اعتقاد است که بعد از انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که نتایج آن از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده، وقت را باید غنیمت بشماریم تا موجب تثبیت اوضاع در اوکراین به ویژه در مناطق شرقی این کشور شویم و روسیه نیز در این روند نقش مهمی بر عهده دارد.

اروپام**2051**1701**1504
کد N320650