سرلشکر صفوی: انتظار مردم از مسئولان، انسجام و اتحاد و حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور است

سیاسی

سردار سرلشکر پاسدار رحیم صفوی گفت: اگر شعار امسال مقام معظم رهبری را دولت تدبیر و امید تبدیل به برنامه اجرایی نماید و ملت ما با دولت خدمتگذار همراهی نمایند، ان شاء الله به برکت ولادت‌های مبارک شعبان المعظم مشکلات تا اندازه‌ای حل خواهد شد و مردم پس از گذشت یک سال از دولت جدید امیدوارتر خواهند شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت قیام 15 خرداد و سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ،حضرت امام خمینی (ره ) در محل حسینیه شهداء برگزار گردید ، گفت: درس ما از مکتب حضرت امام(ره) و قیام 15 خرداد این است که هر کجا دشمنی در برابر ملت ایران باشد، پرچم مقاومت، ایستادگی و مبارزه برافراشته خواهد بود و ملت ایران برای پیگیری اهداف و آرمان های امام، انقلاب و پیگیری راه نورانی شهدا، تردیدی به خود راه نخواهد داد و ملت ایران با درایت، تمام توطئه های دشمنان را زیر نظر دارد و آنها را خنثی می کند.

وی افزود: عظمت انقلاب مردم بزرگ ایران به رهبری امام (ره) از چهار جهت کاملا متفاوت و منحصر به فرد با دیگر انقلاب ها است انقلاب دیگر است.

وی درصد حضور و مشارکت مردم از طبقات مختلف جامعه، ایدئولوژی و اهداف و آرمان های انقلاب و نهاد سازی یعنی قانون اساسی- مجلس و انتخابات و تاثیر گذاری انقلاب اسلامی در معادلات جهانی و منطقه ای را وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های دیگر دانست و افزود: انقلاب کبیر اسلامی مردم ایران به رهبری امام (ره) از نظر درصد مشارکت مردم در انقلاب بیش از 70 درصد دیده می شد یعنی 70 درصد مردم چه در روستاها، چه در شهرها، چه در کارخانجات و از طیف های مختلف اجتماعی از زنان قهرمان تا کارگران و معلمان ، دانشجویان و دانش آموزان و بازاریان ، به امام پیوستند.

وی اضافه کرد: بی تردید رمز قدرت، عظمت، اقتدار و پویایی انقلاب اسلامی را باید در افق اندیشه های جاوید حضرت امام (ره) و اندیشه های نو و بدیع مقام معظم رهبریمان جستجو کرد که این اندیشه نو به عنوان یک مکتب نجات بخش و بیداری بخش و یک گفتمان اعتماد آفرین برای ملت ما و ملت های اسلامی ، درسطح جهانی مطرح است و این گفتمان امید به آینده و امید به آزادی ملت های اسلامی را نوید می دهد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به رسالت خطیر جمهوری اسلام ایران در هدایت ملت های مظلوم به مقاومت گفت: ملت و انقلاب ما هم اکنون یک رسالت خطیر و سرنوشت سازی برای هدایت ملت های مظلوم و دعوت آنها به مقاومت و اینکه آنها بتوانند سرنوشت خود را بدست گیرند، در پیش دارند. این مقاومت و ایستادگی ملت ما طی 35 سال گذشته و هشت سال دفاع مقدس یک منشور و راهنماست و مباهات و افتخاری است که به همه ملت ها نشان می دهد اگر مقاومت کنید پیروز می شوید. این مقاومت ملت ماست که مقاومت اسلامی را در لبنان و حزب الله لبنان که در جنگ 33 روزه کمر اسراییل را می شکند، مقاومت ملت ما به حماس در جنگ 22 روزه درس داد که در جلوی اسراییل بایستند و بی تردید بیداری اسلامی تحت تاثیر انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: هم اکنون کشور ما از نظر وزن سیاسی و ژئوپلیتیکی، از نظر امنیت در مقیاس منطقه ای قدرت اول منطقه جنوب غرب آسیااست اگر چه ما هم هنوز دشمنان خبیثی چون آمریکا و اسراییل داریم و هم مشکلات داخلی داریم.

وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح در تامین امنیت کشور گفت: نیروهای مسلح ما امنیت کشور را به وجود آورده اند و آن را تثبیت کرده اند، امنیت ایران نسبت به کشورهای پیرامونی قابل مقایسه نیست و مجاهدت ملت ایران به برکت خون شهدا و هشت سال دفاع مقدس، هشتاد سال امنیت ایران اسلامی را تضمین کرده است و دشمنان جرات نمی کنند برای ما مشکل ایجاد کنند. ایران غیر از افغانستان و عراق است .

صفوی با اشاره به اندیشه های امام راحل (ره) گفت: اندیشه ها و گفتمان امام راحل (ره) همواره مبتنی بر قرآن و سنت نبوی و علوی بود.

وی اظهار داشت: استقرار نظام سیاسی از سوی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در واقع بر اساس آراء عمومی مردم به معنای مردم سالاری دینی و مبتنی بر احکام نورانی اسلام بود.

وی تاکید کرد: اندیشه و تفکرات دینی و حکومتی امام راحل بایستی برای نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی تبیین شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون انتظار و مطالبه مردم صبور و نجیب ما از مسئولان کشور ،انسجام و اتحاد و حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور است . اگر شعار امسال مقام معظم رهبری را دولت تدبیر و امید تبدیل به برنامه اجرایی نماید و ملت ما با دولت خدمتگذار همراهی نمایند ، ان شاء الله به برکت ولادتهای مبارک شعبان المعظم مشکلات تا اندازه ای حل خواهد شد و مردم پس از گذشت یکسال از دولت جدید امیدوارتر خواهند شد.

انتهای پیام

کد N320418