پاپ تمامی اعضای هیات ناظران مالی واتیکان را برکنار کرد

سیاسی

رهبر کاتولیک‌های جهان تمامی اعضای هیات ناظران مالی واتیکان را که همگی ایتالیایی بودند، اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات واتیکان اعلام کردند که پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان چهار فرد متخصص از سوئیس، سنگاپور، آمریکا و ایتالیا را به منظور جانشینی اعضای اخراج شده هیات نهاد اطلاعات مالی، اداره ناظر داخلی سریر مقدس (اسقف نشین کلیسای کاتولیک در رم) منصوب کرده است.

در میان این اعضای تازه وارد یک زن نیز وجود دارد که تاکنون حضور یک زن در این هیات بی‌سابقه بوده است.

تمامی اعضای برکنار شده این هیات ایتالیایی بوده‌اند که احتمال می‌رفته برای یک دوره 5 ساله تا پایان سال 2016 مشغول به فعالیت در امور مربوط به نهاد مالی بی‌اعتبار شده واتیکان باشند.

اصلاح طلبان واتیکان پاپ را که پیش از این گام‌هایی برای شفاف سازی امور مالی واتیکان برداشته بود تحت فشار گذاشته بودند تا متخصصانی را با پیشینه بین‌المللی برای کار با رنه بروئل هارت، یک وکیل سوئیسی که رئیس نهاد اطلاعات مالی است، منصوب کند.

این هیات نهاد اطلاعات مالی شامل "مارک ادندال" که سازمان‌های بشر دوستانه در سوئیس را اداره می‌کند و مشاوره ارائه می‌دهد، "جوان سی زارات"، یک استاد حقوق دانشگاه هاروارد و مشاور ارشد یک مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک که یک اندیشکده واقع در واشنگتن دی سی است، هم‌چنین "جوزف یوواراج پیلای"، مدیرکل پیشین نهاد پولی سنگاپور و مشاور ارشد رئیس جمهور این کشور و "ماریا بیانکا فارینا"، رئیس دو شرکت بیمه ایتالیایی است.

انتهای پیام

کد N320390