آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار رییس بانك مركزی:

مشکلات اشتغال و تولید حل شود/طرفدار دولت روحانی هستم

سیاست داخلی

نامه های زیادی از سوی مردم به دفتر ما ارسال می شود، که بخشی از آن نامه ها مربوط به بیکاری و اخذ دیرکرد سود تسهیلات بانک ها است/رهایی: همان بهره های سابق در بانک ها وجود دارد و فقط لفظ اسلامی به بانک ها اضافه شده است.

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، گفت: امیدوارم مشکلات مربوط به اشتغال و تولید هر‌چه سریعتر حل شود و دیگر شاهد وجود چنین مسائلی نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت‌الله موسوی اردبیلی در دیدار ولی الله سیف كه در دفتر این مرجع تقلید در قم حاضر شده بود، اظهار كرد: نامه‌های زیادی از سوی مردم به دفتر ما ارسال می‌شود، که بخشی از آن نامه‌ها مربوط به بیکاری و اخذ دیرکرد سود تسهیلات بانک‌ها است.

وی افزود: یکی از این نامه‌ها که خیلی هم مرا رنج داد، مربوط به دو برادری است که کارخانه تولید لوازم یدکی و ماشین آلات داشتند اما به خاطر اخذ دیرکرد تسهیلات بانکی و دیگر مشکلات، مجبور شدند تمام ماشین آلات خود را بفروشند که لازم است مشکلاتی مانند این موضوع، حل شود تا اشتغال و تولید در این کشور رونق داشته باشد.

این مرجع تقلید، گفت: من طرفدار دولت روحانی هستم و البته برای این کار سینه نمی‌زنم؛ اگر کسی انتقاد داشته باشد سعی می‌کنم او را در حد ممکن توجیه کنم اما در کل اگر کسی بپرسد، این دولت را تأیید می‌کنم.

آیت الله موسوی اردبیلی، گفت: نامه‌ای که به آن اشاره کردم، یک نمونه از نمونه‌های فراوانی است که به ما مراجعه شده اما امیدوارم مشکلات مربوط به اشتغال و تولید هر چه سریعتر حل شود و دیگر شاهد وجود چنین مسائلی نباشیم.

بعد از سخنان آیت الله موسوی اردبیلی، حجت الاسلام و المسلمین رهایی از شاگردان این مرجع تقلید و معاون آموزش دانشگاه مفید قم با بیان این که دانشگاه مفید آماده خدمت در مسئله تحقق اقتصاد اسلامی در کشور است، گفت: آن چیزی که دغدغه امروز ماست، این است که اعتماد مردم نسبت به بانکداری موجود به دلیل برخی تخلفات آن کم شده، چرا که همان بهره‌های سابق در بانک‌ها وجود دارد و فقط لفظ اسلامی به بانک‌ها اضافه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین نظرپور از دیگر شاگردان آیت‌الله موسوی اردبیلی و معاون پژوهشی دانشگاه مفید قم نیز در سخنانی، با بیان این که رشته اقتصاد اسلامی جزء اولین رشته‌هایی بود که در ابتدای کار دانشگاه مفید به آن توجه شد، گفت: در حال حاضر رشته‌های اقتصاد اسلامی و بانکداری اسلامی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه وجود داشته و همچنین گرایش اقتصاد اسلامی، یکی از گرایش‌های مهم مقطع دکتری دانشگاه مفید است و البته خود دانشگاه در جهت دهی دانشجویان دکتری به این سمت نقش اساسی دارد که این مایه افتخار ماست.

معاون پژوهشی دانشگاه مفید قم گفت: دانشگاه مفید آمادگی کاملی دارد تا در موضوعات مختلف مربوط به بحث اقتصاد اسلامی و بانکداری اسلامی، کارهای تحقیقاتی و علمی کرده و آن را ارائه کند.

کد N320237