اعتصاب یک روزه شهرداری رم، پایتخت ایتالیا را تعطیل کرد

شهرداری,ایتالیا

رم - ایرنا - اعتصاب 24 ساعته کلیه کارمندان شهرداری شهر رم علیه سیاستهای اقتصادی دولت، پایتخت ایتالیا را برای یک روز تعطیل کرده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در پی فراخوان اتحادیه های کاری 24 هزار کارمند شهرداری رم علیه سیاستهای اقتصادی دولت پیرامون کاهش بودجه در این بخش برای پرداخت اضافه کاری دست به اعتصاب و تظاهرات زدند.

در پی این اعتصاب یک روزه کلیه بادجه های شهرداری رم بسته و به دنبال آن خدمات محضری متوقف شد و کودکستان ها بدون معلم مانده ، کتابخانه ها تعطیل و حتی نیروهای پلیس راهنمایی رانندگی نیز دست از کار کشیده اند که از نخستین ساعات روز باعث هرج و مرج و ترافیک های سنگین در خیابانهای پایتخت ایتالیا شد.

معترضین همچنین صبح امروز دست به تظاهرات علیه سیاستهای اقتصادی دولت در مرکز شهر رم زدند.

اتحادیه های کاری برگزار کننده این اعتصاب ضمن اعتراض به سیاست کاهش بودجه در این بخش اعلام کردند که این خطر وجود دارد که کارمندان شهرداری، نیروهای پلیس، معلم ها و کارکنان اداری ماهانه از 300 تا 400 یورو را از دست بدهند.

ˈاینیاتزیو مارینوˈ شهردار رم نیز درنامه ای که در پایگاه اینترنتی شهرداری منتشر شد خطاب به کارمندان شهرداری نوشت: ما به حقوق شما دست نخواهیم زد . وزارت اقتصاد و دارایی از چند سال پیش اعلام کرده بود که روشهای پرداخت اضافه کاری نامناسب است واز شهرداری خواسته بود آن را جبران کند اما این پرونده بایگانی شد.

وی افزود: ما قصد دست زدن به حقوق و ساعات کاری شما نداریم اما ماشین اداری باید مجددا جهت بهبود کیفیت کار و خدمات سازماندهی شود. اعتصاب حق شما است و آزادی برای اعتصاب کردن نیز تضمین دمکراسی است و ما می خواهیم این مشکل را حل کنیم.

اروپام ** 2171**1577
کد N320210