استقبال چین از همکاری‌های ایران و آژانس

نماینده چین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، همکاری‌های ایران و آژانس را مثبت ارزیابی کرده و از این همکاری‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری پرس‌تی‌وی، چنگ جینگ نماینده چین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پس از نشست شورای حکام با اشاره به گزارش اخیر آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت: چین حرکت مثبت اخیر و تلاش دیپلماتیک در موضوع هسته‌ای ایران را تایید کرده و استقبال می‌کند. چین خواهان حفظ مشورت‌ها و گفت‌وگوهای ایران و آژانس درباره شفافیت در مورد برنامه هسته‌ای است.

وی با اعلام رضایتمندی از همکاری‌های ایران و آژانس گفت: اقدامات اخیر ایران در راستای اجرای برنامه اقدام مشترک با 1+5 است.

نماینده چین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد: آژانس به رویکرد تخصصی و بی‌طرف خود ادامه می‌دهد و نقش سازنده‌ای را در اجرای راستی‌آزمایی در ایران در جهت دستیابی به یک راه‌حل صلح‌آمیز در مساله هسته‌ای ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مساله هسته‌ای ایران راهی پیچیده و حساس در پیش دارد، گفت: در این راه طرف‌های درگیر انعطاف‌پذیر و عمل‌گرا رفتار می‌کنند و هر یک از طرفین نگرانی‌های خود را بیان کرده و گفت‌وگوها براساس احترام متقابل و حسن‌نیت ادامه دارد. دستیابی به یک راه‌حل برد-برد امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

کد N320048