برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام‌خمینی(ره) در مالزی

مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل با حضور ایرانیان مقیم مالزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل و گرامیداشت قیام 15 خرداد با حضور محمد جلال فیروزنیا سفیر ایران در مالزی، علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی، سید ابریشمی معاون وزیر صنعت و بازرگانی کشورمان و کارگزاران نظام، اساتید، دانشجویان و ایرانیان مقیم مالزی برگزار شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی در بخشی از سخنان خود با یادآوری نقش و تاثیر امام خمینی (ره) در کشورهای مختلف گفت: امام خمینی با توکل به خدا و برای احیای ارزش‌های اسلامی این انقلاب پر برکت را بنیان گذاشت و همین خدا محوری امام بود که سبب شد تا در مقابل هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نیاورد و ارزش‌های انقلابی او توانست سد عظیم کمونیسم و هجوم گسترده فرهنگی غرب و استکبار را در هم شکند.

وی تصریح کرد: او کسی بود که با خدا معامله کرده بود و اثرات این اخلاص را نیز در احیای حرکت‌های اسلامی در شرق و غرب عالم از همان اوان نشأت انقلاب اسلامی تا همین روزهای بیداری اسلامی به خوبی مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام رفیعی از اساتید حوزه و دانشگاه اعزامی از ایران نیز در این برنامه ضمن آرزوی استفاده هرچه بهتر از ایام مبارک شعبانیه برای مومنین و تسلیت ایام ارتحال حضرت امام (ره) گفت: تبیین اندیشه‌های امام راحل در جامعه اسلامی جلوی زیاده خواهی‌های استکبار جهانی را در ایران گرفت.

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود به ذکر ویژگی‌های امام خمینی (ره) در رهبری و زعامت مردم ایران در تاریخ انقلاب اسلامی پرداخت و با توضیح ویژگی‌های شجاعت، فراست، تواضع، اطمینان نفس و طمانینه حضرت امام، این ویژگی‌ها را قسمتی از عوامل بزرگی و زعامت ایشان دانست و تصریح کرد: این انقلاب مرهون و محصول عالمی وارسته و نستوه از شهر قم بود که برای هدایت همه مردم جهان به سوی توحید شکل گرفته بود و اندیشه‌های او تمام اندیشه‌های جامعه شناسان غرب و شرق را متحول کرد.

وی با ذکر برگی از تاریخ انقلاب اسلامی افزود: توطئه‌ها و نیرنگ‌های دشمنان نظام اسلامی در سه دهه گذشته با وجود ولایت فقیه راه به جایی نبرده است. ولایت فقیه نتیجه رهبری ایشان بوده است که این خود از ویژگی‌های ایشان بوده است.

رفیعی تاکید کرد: نکته ظریفی که در شخصیت امام راحل متجلی بود، وحدت همه احزاب و اندیشه‌ها به رهبری ایشان بود. حال بعد از امام وظیفه ماست که نترسیم و از اندیشه‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دفاع کنیم. ما که نان انقلاب را خورده‌ایم و زیر سایه اندیشه‌های امام بزرگ شده‌ایم وظیفه داریم کوتاه نیاییم و از انقلاب اسلامی دفاع کرده و از تئوری‌های اصلی نظام ولایت فقیه و اسلامیت نظام دفاع نماییم.

انتهای پیام

کد N320024