واکنش یک مقام امنیت ملی آمریکا به تحقیقات قضایی آلمان درباره جاسوسی واشنگتن

آلمان

نیویورک - ایرنا- رییس سابق سازمان امنیت ملی آمریکا در واکنش به اعلام تحقیقات قضایی آلمان درباره جاسوسی این نهاد، با ابراز امیدواری از اینکه مساله یاد شده به همکاری امنیتی و اطلاعاتی دو کشور آسیب نزند مدعی شد که تمام اقدامات این دستگاه امنیتی، قانونی بوده است.

به گزارش ایرنا، ژنرال «کیث الکساندر» رییس سابق سازمان امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به سی ان ان گفت: آلمان به همکاری اطلاعاتی با سرویس های امنیتی آمریکا بسیار محتاج بوده به طوری که در زمینه مبارزه با تروریسم به دستگاه های امنیتی ایالات متحده و اطلاعات آن بسیار وابسته است.

وی آلمان را یک همکار و شریک اطلاعاتی اساسی آمریکا دانست و گفت: امیدوار است که موضوع تحقیقات آلمان به این همکاری آسیب نزند.

الکساندر با دفاع از عملکرد سازمان امنیت ملی آمریکا گفت: این جهان خطرناک است و آنچه سازمان امنیت ملی انجام داده برای حمایت از آمریکا بوده است.

دادستان فدرال آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد، دستگاه قضایی این کشور درباره جاسوسی احتمالی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا از تلفن همراه آنگلا مرکل صدراعظم این کشور تحقیق می کند.

در واکنش به این موضوع، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز اعلام کرد که نگرانی های آلمان درباره این مساله به بهترین شکل از طریق کانال های دیپلماتیک در حال بررسی است.

اروپام 2251 **1908 ** 2023
کد N319685