500 عضو القاعده در عملیات ارتش یمن کشته شده اند

القاعده,نظامیان

تهران - ایرنا - سرهنگ ˈسعید الفقیهˈ سخنگوی ارتش یمن روز پنجشنبه اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی علیه القاعده در ماه آوریل (فروردین ماه)، 500 شبه نظامی این گروه و 40 سرباز یمنی کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از صنعا، ارتش یمن عملیاتی را برای سرکوب نیروهای القاعده در جنوب این کشور آغاز کرد و شبه نظامیان این گروه نیز پس از بیرون رانده شدن از پایگاه های خود در استان های ˈشبوهˈ و ˈآبینˈ در جنوب، به مناطق کوهستانی و صحرایی گریختند و از آنجا بر شدت حملات خود به اهداف نظامی و دولتی افزودند.

در همین حال، الفقیه اظهار داشت: تاکید می کنم که عملیات ارتش مناطقی را که برخی از شبه نظامیان به آن گریخته اند، در بر خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد که عملیات آماده سازی برای یک حمله بزرگ در استان ˈمعاریبˈ در حال انجام شدن است.

سخنگوی ارتش یمن همچنین اعلام کرد که 39 شبه نظامی القاعده نیز در این مدت بازداشت شده اند.

شبه نظامیان گروه القاعده در شبه جزیره عربی و متحدان آن که عضو یک گروه محلی موسوم به ˈانصار الشریعهˈ هستند، در سال 2012 و پس از اینکه ارتش یمن با حمایت آمریکا آنها را از شهرهای تحت اشغال شان بیرون کرد، به مناطق کوهستانی در جنوب یمن پناه بردند.

شبه نظامیان این گروه از زمان برکناری ˈعلی عبدالله صالحˈ رییس جمهوری یمن در سال 2012 پس از ماه ها اعتراضات دمکراسی خواهانه، تلاش های دولت را برای برقراری ثبات در کشور را به چالش کشیده اند.

رسانام**9109** 3404
کد N319482