دیدارهیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه سوریه

بروجردی با ولیدمعلم,دمشق

دمشق- ایرنا- هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به سوریه، هیات پارلمانی کشورمان روز پنج شنبه و پس از اعلام نتایج نخستین انتخابات ریاست جمهوری سوریه به دیدار ولید معلم وزیر امور خارجه این کشور رفت و صمیمانه ترین تبریکات را برای برگزاری انتخابات و برگزیده شدن بشار اسد به عنوان رییس جمهور منتخب اعلام کرد.

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که به همراه هیات های پارلمانی کشورهای دوست سوریه برای بررسی انتخابات این کشورعازم سوریه شده اند با سایر مقامات این کشور دیدار و گفت و گو کردند.

وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با هیات پارلمانی کشورمان از همراهی هیات های پارلمانی کشورها تقدیر و قدردانی کرد.

ولیدمعلم روابط سوریه با ایران را گرم و برادرانه دانست و تاکید کرد: ما به روابط دوجانبه با دولت و ملت ایران افتخار می کنیم.

وی از توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد و صمیمانه ترین پیام های دوستی را برای مقامات کشورمان ارسال داشت.

هیات پارلمانی کشورمان را آقایان بروجردی، خجسته، شریعتی، خسروی، رضایی، بت کلیا، عاشوری، شیخ الاسلام و خانم افتخاری تشکیل می دهند.

این هیات پارلمانی به همراه هیات های پارلمانی کشورهای اوگاندا، زیمبابوه، فیلیپین، بولیوی، ونزوئلا و تاجیکستان برای بررسی روند برگزاری نخستین انتخابات ریاست جمهوری سوریه و به دعوت رییس مجلس این کشور عازم دمشق و انتخابات ریاست جمهوری سوریه سوم ژوئن میان بشار اسد، ماهرالحجار، و حسان النوری برگزار شد که در نهایت بشار اسد به عنوان رییس جمهور منتخب مردم سوریه برگزیده شد.

هیات های پارلمانی کشورهای دوست سوریه به روند بررسی انتخابات در این کشور پرداختند و این رویکرد را برای ملت و دولت سوریه حائز اهمیت دانسته اند.

سیام(3)**7261**م.ب*1580
کد N319410