اوباما زمان "تشدید تحریم‌های نفتی ایران" را شش ماه دیگر تعلیق کرد

جی کارنی, تحریم نفت ایران

کاخ سفید اعلام کرد با وجودیکه تلاشمان برای تشدید تحریمهای نفتی ایران را فعلا تا شش ماه آینده متوقف می کنیم اما لازم است بگوییم که میزان تولید و ذخایر موجود نفت در بازار جهانی به حدی هست که بتوان خرید نفت از ایران را کاهش داد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از وال استریت ژورنال، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی گفت: گرچه بازارهای جهانی به نفت ایرانی چندان نیازی ندارند، آمریکا در اقدامی تلاشهایش برای کاهش بیشتر فروش نفت ایران را شش ماه دیگر متوقف کرد.

وی افزود: در قبال این چنین کارهایی ایران در جهت توقف و یا به عقب بازگرداندن برنامه هسته ای خود گام برخواهد داشت.

وی در بیانیه ای با اشاره به وضعیت کنونی بازار جهانی نفت، میزان تولید و  ذخایر موجود را برای کاهش بیشتر خرید نفت ایرانی کافی دانست.

جی کارنی به کاهش تولید نفت برخی تولیدکنندگان در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت" میزان افزایش تولید نفت آمریکا برای خنثی نمودن اثر این کاهش ها کافی بوده است. هنوز هم به قدر کافی نفت تولید شده در کشورهایی غیر از ایران عرضه می شود که بتوان خرید نفت ایران را به طور چشمگیری کاهش داد. "

وال استریت ژورنال نوشت: دولت اوباما در تلاش است با محدود کردن دسترسی ایران به بازار های جهانی به این کشور ضربه مالی وارد کند.
کد N319404