تحولات مصر/

پیام محمد مرسی به مردم/ قطر و ترکیه به مراسم تحلیف السیسی دعوت نشدند

آفریقا و خاورمیانه

منابع مصری با انتشار فهرست اسامی مقامات دعوت شده برای شرکت در مراسم ادای سوگند سیسی اعلام کردند که از مقامات قطر و ترکیه برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل نیامده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، یک منبع مصری با انتشار گزارشی اعلام کرد که برای مشارکت در مراسم ادای سوگند "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور جدید مصر از مقامات همه کشورهای جهان به غیر از ترکیه و قطر دعوت به عمل آمده است.

طبق اظهارات این منبع اسامی برخی از مقامات دعوت شده شامل : "امیر مقرن بن عبدالعزیز" معاون ولیعهد عربستان، "شیخ صباح الاحمد" امیر کویت، "محمد ششم" پادشاه مغرب،"حمد بن عیسی" پادشاه بحرین
"عبدربه منصور هادی" رئیس جمهور یمن، "حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران، نماینده ویژه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه است.

برخی منابع اعلام کردند که مراسم ادای سوگند سیسی یکشنبه آینده برگزار می شود.

البته برخی منابع مصری اعلام کرده بودند که هیچ مقامی از رژیم صهیونیستی به مراسم تحلیف السیسی دعوت نخواهد شد.

از سوی دیگر رسانه های عربی پیامی را منسوب به "محمد مرسی" رئیس جمهوری برکنار شده مصر که هم اکنون در زندان به سر می برد منتشر کردند.

در این پیام مرسی خطاب به مردم مصر گفته است: اشتباهاتی را مرتکب شده ام، اما هیچگاه به امانتی که شما در اختیارم گذاشتید خیانت نکردم.

وی در ادامه از مردم مصر خواست که راه انقلاب مسالمت آمیز خود را ادامه  دهند.

ساعاتی پس از انتشار این  پیام، مقامات مصری انتساب این اظهارات را به مرسی رد و اعلام کردند که اعضای اخوان المسلمین این پیام را منتشر کرده اند.