ولایتی در جمع خبرنگاران:

آسیب‌هایی به سیستم عصبی آیت‌الله مهدوی کنی وارد شده است/ امید به بهبودی با دعای مردم

احزاب و تشکلها

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به وقفه ای که حین انتقال آیت الله به بیمارستان و انجام عملیات احیای قلبی به وجود آمد، صدماتی به سیستم عصبی آیت الله مهدوی کنی وارد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر ولایتی با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت آیت الله مهدوی کنی اظهار کرد: ایشان روز گذشته دچار ایست قلبی شدند و بلافاصله از اقامتگاهشان در دانشگاه امام صادق(ع) به بیمارستان بهمن انتقال یافتند. با توجه به اینکه فاصله بیمارستان تا دانشگاه بسیار کم بود ولی تا رسیدن به بیمارستان و شروع اقدامات درمانی، زمانی طی شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از انتقال رئیس مجلس خبرگان به بیمارستان اقدامات احیا آغاز شد و پزشکان پس از چند بار شوک الکتریکی موفق شدند قلب ایشان را بازگردانند. در حال حاضر نیز وضعیت نبض، فشار خون و تنفس طبیعی است اما به دلیل اینکه فاصله ای بین توقف قلب و آغاز فعالیت دوباره اش به وجود آمده است صدماتی به سیستم عصبی وی وارد شده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امید بسیاری به بهبود حال ایشان وجود دارد و در حال حاضر بهترین متخصصان قلب، جراحی و تمامی تخصص ها بر بالین حضور دارند.

وی با بیان این که مردم برای بهبود حال آیت الله مهدوی کنی دعا کنند افزود: صدماتی به مراکز عصبی ایشان وارد آمده است  که امیدواریم ترمیم شده و ایشان بار دیگر حالشان بهبود یابد.