کامرون: روسیه باید موضع‌اش را در قبال اوکراین تغییر دهد

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد: گروه هفت کشور صنعتی باید پیام متحدی را به رئیس‌جمهوری روسیه ارسال کند و از وی بخواهد تا با دولت اوکراین برای یافتن راه حلی دیپلماتیک برای بحران همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد: رهبران گروه‌های هفت کشور صنعتی باید به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بگویند که چنانچه مسکو به دخالت در امور داخلی اوکراین ادامه دهند، با انزوای بین‌المللی بیشتری مواجه خواهد شد.

کامرون در پایان روز اول نشست هفت کشور صنعتی از جمله ایتالیا، ژاپن، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و چین گفت: ما باید به پوتین بگوییم که برای یافتن راه حل صلح‌آمیز برای بحران اوکراین باید با دولت اوکراین همکاری کند. من اگر پوتین را در نرماندی ببینم همین‌ها را به وی خواهم گفت. این اولین بار است که ما از دهه 1990 بدون روسیه نشستی را برگزار می‌کنیم و تا زمانی که آن‌ها رویه کاری خود را تغییر ندهند، باید بدانند که با انزوای بیشتری مواجه خواهند شد و در هیچ نشستی دعوت نمی‌شوند.

پیشتر قرار بود نشست گروه هشت در سوچی روسیه برگزار شود اما در پی الحاق شبه جزیره کریمه در ماه مارس به خاک روسیه رهبران سایر کشورها این نشست را به گروه هفت تغییر داده و آن را در بروکسل برگزار کردند.

انتهای پیام

کد N319167