شادی سوری‌ها از پیروزی قاطعانه بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری

در پی اعلام رسمی پیروزی قاطعانه بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری، مردم سوریه در داخل و خارج از این کشور به خیابان‌ها آمده و شادمانی خود را ابراز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اتباع سوری در لبنان و تعدادی از شهروندان لبنانی با برپایی تجمع‌هایی در چند میدان در بیروت و توابع آن شادی خود را نسبت به پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه اظهار کردند. آن‌ها به خیابان‌ها آمده و عکس‌های اسد و همچنین پرچم‌های سوریه را در دست گرفته و اعلام کردند که مرحله جدیدی در سوریه آغاز شده است.

شهروندان سوری در شهر طرابلس در شمال لبنان با استفاده از نارنجک‌ها، شادی خود را نسبت به نتایج انتخابات سوریه و پیروزی اسد اعلام کردند.

در همین راستا اتباع سوری در اردن نیز در مقابل سفارت‌خانه کشورشان در امان پایتخت اردون تجمع کرده و این پیروزی را بیانگر پایداری سوریه و پیروزی آن علیه توطئه‌ها خواندند.

هزاران تن از اتباع سوری در بلندی‌های اشغالی جولان نیز به خیابان‌ها آمده و پایبندی خود به کشور، مردم و ارتش قهرمانشان را نشان دادند.

در سوریه نیز مردم در استان‌های مختلف به خیابان‌ها آمدند و تاکید کردند که تصمیمات ملی مستقل خود پایبند هستند.

هزاران شهروند سوری در میدان الامویین در دمشق تجمع کرده و سرودهای ملی سر دادند. در حلب نیز تعداد بسیاری از سوری‌ها راهپیمایی‌های مردمی برگزار کرده و اظهار کردند که پیروزی اسد ادامه روند آزادسازی و پیروزی سوریه علیه تروریسم و حامیان آن است.

در استان حماة نیز هزاران تن از شهروندان به میدان‌ها آمده و شعارهایی در حمایت از اسد سر دادند.

هزاران تن همچنین در مقابل مقر حزب عربی سوسیال بعث در إدلب تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی پشتیبانی خود را از اسد اعلام کردند.

آن‌ها همچنین در حمایت از ارتش سوریه در جنگ خود علیه تروریسم و ناکام گذاشتن توطئه‌ها تاکید کردند.

شادمانی مردم سوریه همچنین خیابان‌ها و میدان‌های شهرها و روستاهای استان سویدا را فرا گرفت و ساکنان این استان اعلام کردند که این پیروزی به منزله پیروزی سوریه علیه تمام دشمنان است.

در شهر تدمر و همچنین در استان طرطوس نیز سوری‌ها خوشحالی خود را نسبت به پیروزی اسد در انتخابات اعلام و تاکید کردند که این پیروزی به منزله پیروزی در مقابله با تروریسم و گروه‌های خرابکار است.

انتهای پیام

کد N319140