در دیدار هیات پرلمانی ایران

نخست وزیر سوریه: شرکت های ایرانی شریک اصلی بازسازی در سوریه هستند

نخست وزیر سوریه در دیدار با هیأت پارلمانی ایران، با بیان اینکه طرح بازسازی سوریه تهیه شده است، گفت: شرکت های ایرانی شریک اصلی ما در بازسازی سوریه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از سوریه، وائل الحلقی درباره طرح بازسازی این کشور گفت: ما طرح بازسازی سوریه را تهیه و براساس اولویت ها پیش بینی کرده ایم ، منتظریم تا جنگ به پایان برسد تا اقدامات را انجام دهیم. از طرفی دیگر ممکن است بیش از پایان بحران طرح ملی بازسازی را شروع کنیم از این رو به احتمال زیاد این طرح را از مناطق امنی که نیروهای ارتش کنترل می‌کنند شروع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه "شرکت های ایرانی شریک اصلی ما در بازسازی سوریه هستند" افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات گویای احساسات شور انگیز این مردم است، ملت سوریه با بی صبری منتظر این روز بودند تا مواضع واقعی خود را به نمایش گذارند، ما انتخابات را نقطه عبور و ورود به اینده محسوب می کنیم.

نخست وزیر سوریه در ادامه گفت: شهروندان سوری در استان های ناارام و مرزی از ده روز قبل از انتخابات به شهرهای امن آمده و خانه اجاره کردند تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

الحلقی انتخابات ریاست جمهوری در سوریه را سیلی محکمی بر دشمن خواند و درباره مذاکرات ایران و 1+5 و نیز برگزاری رزمایش ها از سوی ایران گفت: این گام ها اراده ما را تقویب می کند

انتهای پیام

کد N318840