رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

با انتخاب بشار اسد، اراده مردم بر آمریکا فائق آمد

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه، گفت: در این انتخابات اراده مردم سوریه بر اراده آمریکا فائق آمد و ملت سوریه باید در مرحله بازسازی نیز ایفای نقش کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به سوریه، علاءالدین بروجردی پس از اعلام رسمی نتایج انتخابات و پیروزی بشار اسد، اظهار کرد: مردم سوریه با رأی بسیار بالای خود رئیس‌جمهور سوریه را انتخاب کردند.

وی ضمن تبریک این پیروزی به ملت سوریه، افزود: این انتخابات کاملا آزاد، دموکراتیک و سالم برگزار شد و همه ناظران بی‌طرف خارجی این انتخابات را آزاد و در محیط آرام توصیف کردند.

بروجردی تصریح کرد: این نتایج انتخابات نشان داد اراده مردم سوریه بر اراده آمریکا فائق آمده است. این میوه زحماتی است که در سه سال گذشته ملت سوریه از طریق مقاومت و ایستادگی بدست آورد.

وی با بیان اینکه "ملت سوریه باید در مرحله بازسازی نیز نقش بسیار مهمی ایفا کند"، افزود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در زمان بحران در کنار مردم سوریه بود، حتماً در بازسازی این کشور نیز ایفای نقش می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت سوریه نشان داد ملتی قدرشناس است؛ چراکه بشار اسد در طول دوران سختی و بحران همراه مردم بود. مردم نیز از طریق رأی، قدرشناسی خود را ثابت کردند.

انتهای پیام

کد N318807