پس از عیادت از رئیس مجلس خبرگان رهبری

رییس نظام پزشکی: وضعیت قلبی و عروقی آیت‌الله مهدوی کنی ثبات دارد

رییس نظام پزشکی کشور پس از عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی، اظهار کرد که در حال حاضر وی از لحاظ وضعیت قلبی و عروقی در ثبات به سر می‌برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علیرضا زالی، رییس نظام پزشکی کشور پس از عیادت از آیت‌الله مهدوی کنی به بیان آخرین وضعیت وی پرداخت و گفت: در حال حاضر ایشان از لحاظ وضعیت قلبی و عروقی فعلا در ثبات به سر می‌برند و بی‌نظمی‌های قلبی‌شان با داروهای مختلف کنترل شده است.

وی در ارزیابی از وضعیت هوشیاری آیت‌الله مهدوی کنی گفت: در حال حاضر به دلیل این که بیمار به خاطر وضعیت قلبی‌اش داروهای آرام‌بخش مصرف می‌کند، وضعیت هوشیاری قابل ارزیابی نیست.

رییس نظام پزشکی کشور در ادامه با بیان این که تلاش تیم پزشکی معطوف به حفظ وضعیت قلبی و عروقی و کاهش بی‌نظمی‌های قلبی آیت‌الله مهدوی کنی است، گفت: اکنون فشار خون ایشان از وضعیت نسبتا خوبی برخوردار است.

وی اظهار کرد: از نظر پزشکی پیش‌بینی وضعیت بیمار در این شرایط مشکل است. حداقل باید 24 ساعت از وضعیت ایشان بگذرد تا بتوانیم ارزیابی‌های اولیه را انجام دهیم.

زالی با بیان این که اقدامات درمانی به محض بستری شدن ایشان با موفقیت اولیه همراه بوده است، گفت: اقداماتی از قبیل برگشت پمپ قلبی، تنظیم فشار خون، منظم شدن نبض و کاهش نامنظمی‌های قلبی انجام شده و قلب دارای ریتمی منظم است و شواهدی از اختلال ریتم قلبی مشاهده نمی‌شود. فشار خون نیز با کمک دارو و سایر روش‌های درمانی در وضعیت باثبات به سر می‌برد.

رییس نظام پزشکی کشور در پایان با بیان این که در شرایط فعلی باید صبور باشیم و به تیم پزشکی اجازه دهیم که اقدامات درمانی خود را استمرار دهند، ایراز امیدواری کرد که آیت‌الله مهدوی کنی از وضعیت بحران قلبی خارج شوند.

انتهای پیام

کد N318796