پورمحمدی: دنیا همچنان تحت تأثیر و در شعاع حرکت امام(ره) قرار دارد

وزير دادگستري,امام خميني ره ,پورمحمدي

وزیر دادگستری گفت: تمام مسائل دنیا حول محور حرکت امام و انقلاب عظیم ایران می‌چرخد به طوری که بعد از گذشت 40 سال از حرکت انقلاب اسلامی، دنیا همچنان تحت تأثیر و در شعاع حرکت امام(ره) قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در همایش «امام خمینی(ره)، الگوی مدیریت جهادی» که به مناسبت گرامیداشت بیست و پنجمین سال رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و پنجاه و یکمین‌ سالگرد قیام 15 خرداد در مصلای شهرکرد برگزار شد، امام خمینی(ره) را امام خوبی‌ها، عشق‌ها، محبت‌ها، بندگی خالصانه، تهجد، بنده نوازی، خاکساری، دلبری، رشادت، مقاومت، جاودانگی، پایندگی، حیات و نشاط و امام به معنای واقعی کلمه عبد الهی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه "طبق فرموده مقام معظم رهبری، عصر کنونی، عصر امام خمینی(ره) و نهضت تحول‌ساز ایشان است"، تصریح کرد: بعد از گذشت 40 سال از حرکت انقلاب اسلامی، دنیا همچنان تحت تأثیر و در شعاع حرکت امام (ره) قرار گرفته است و این حرکت به عنوان یک تحول عظیم در جهان زبانزد شده است.

به گفته پورمحمدی، در هیچ ماه، هفته و سالی در طول این 35 سال انقلاب نبوده که نامی و سخنی از راه امام، جمهوری اسلامی ایران، انقلاب برخاسته از تشیع و دیانت ایران و مکتب نورانی اهل بیت در مجامع بزرگ جهانی به میان نیامده و حتی حساسیت ایجاد نکرده باشد.

وی با بیان اینکه "انقلاب اسلامی ایران و حرکت امام خمینی(ره) نه در محافل و مجامع دانشگاهی و کوچک بلکه در عرصه‌های فراگیر بین‌المللی و جهانی مورد بحث و توجه است"، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به قدری برای قدرت‌های بزرگ و دولت‌های مستکبر قابل توجه و اهمیت بود که قبل از شکل‌گیری انقلاب موضع‌گیری‌ها و دشمنی‌ها علیه این حرکت و انقلاب برآمده از متن اسلام آغاز شد.

پورمحمدی با اشاره به موضع‌گیری‌های قدرت‌های جهانی علیه انقلاب و حرکت امام از قبل از شکل‌گیری انقلاب، اظهار کرد: موضع‌گیری‌ها و دشمنی‎های علنی علیه انقلاب از قبل ورود امام خمینی(ره) به تهران آغاز شد و تاکنون ادامه داشته و لحظه‌ای از شدت آن کاسته نشده است.

وی با بیان اینکه "جمهوری اسلامی ایران به مسأله مهم و اساسی تمام قدرت‎های جهان تبدیل شده است"، موضع‌گیری‌های مستقیم و بدون واسطه رؤسای جمهور کشورهایی همچون آمریکا را نشان از اهمیت و جایگاه ویژه نظام اسلامی در دنیا و جهان دانست.

وزیر دادگستری افزود: اهمیت و جایگاه ایران در مجامع جهانی آنجا آشکار می‌شود که کنگره بزرگ آمریکا و مجلس سنا در جلسه سالانه خود یکی از موضوعات مهم مورد بحث خود را به مسأله ایران و راه‌های مقابله با آن اختصاص می‎دهند و هر چند وقت یکبار قطعنامه‎هایی نیز علیه کشور ما صادر می‌کنند.

وی جمهوری اسلامی ایران را یک کشور تعیین‌کننده و پر نفوذ در سطح جهانی دانست و گفت: این که مجامع بزرگ جهانی و سازمان ملل متحد نیمی از وقت جلسات خود را به موضوع ایران اختصاص می‌دهند، مسأله کوچک و کمی نیست. این نشان از قدرت نفوذ و تاثیرگذاری فوق‌العاده انقلاب اسلامی ایران در سطح جهانی دارد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه "مذاکرات هسته‎ای 1+5 با ایران، موضوع اول و تیتر اصلی خبرها در سطح جهان است"، افزود: درگیری چندی پیش قدرت‌های غرب و شرق در اوکراین که به یک چالش عظیم تبدیل شد، انتخابات عراق، افغانستان و سوریه، عدم دیدار رئیس‌جمهور افغانستان با اوباما و جریانات و حساسیت‌های ایجاد شده در سطح جهان نیز قدرت‌های جهانی را به خود مشغول نکرد و همچنان ایران و موقعیت و نفوذ او در جهان صحبت و مسأله اول در جهان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چندی پیش پاپ رهبر کاتولیک‎های جهان که اولین مذهب و دین در جهان است بر دستان خاخام اسرائیل رهبر یهودی‎ها بوسه زد اما قدرت‌های جهان باز از کنار این مسأله بسیار مهم و حساس به آسانی گذر می‎کنند و به ایران و راه‏‌های مقابله با آن می‌پردازند.

وزیر دادگستری، امام خمینی(ره) را صاحب واقعی زمان و عصر کنونی دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران و حرکت امام(ره) بنایی جدید را در دنیا رقم زد تا جایی که تمام مسائل و مشکلات دنیا حول محور حرکت امام و انقلاب عظیم ایران اسلامی می‌چرخد و دنیا تحت شعاع حرکت امام راحل زندگی می‌کند.

وی با بیان اینکه "ادبیات آمریکایی و غربی در بین کشورهای منطقه هیچ‌گونه جایگاه و ارزشی ندارد"، تصریح کرد: ما امروز شاهد هستیم که ادبیات ظاهرسازانه آمریکایی‌ها مبنی بر رعایت حقوق بشر و آزادی در کشورها هیچ رنگ و جایگاهی ندارد به طوری که این تغییر محسوس را در نتایج دوره‌های مختلف انتخابات و به قدرت رسیدن دوستان و همراهان انقلاب اسلامی ایران شاهد هستیم.

انتهای پیام

کد N318544