امام جمعه اراک: در ماه شعبان برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) بسیار دعا کنید

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: ماه شریف شعبان‌المعظم مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه گذشته در جمع نمازگزاران مسجد انقلاب شهرستان ساوه پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در سخنانی اظهار داشت: سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان فصل عبادت و بندگی است و انسان باید از برکات فراوان این سه ماه با عظمت بهره مند شود.

وی بیان کرد: این روزها و شب های با عظمت ماه شعبان فرصتی است تا با روزه گرفتن به حد توان و ممارست در اقامه نماز شب و خودسازی خود را آماده استقبال از ماه مبارک رمضان کنیم.

وی اضافه کرد: در این ماه یک روز روزه گرفتن برابر با 70 سال عبادت است و قرائت صلوات مخصوص شعبانیه و نیز ختم صلوات بر حضرت محمد(ص) در این ماه بسیار توصیه شده است.

وی ادامه داد: اگر انسان در ماه‌های قبل توفیق انجام حسنات را نداشته است یا کوتاهی در انجام فرائض دینی انجام شده است در این ماه فرصت جبران به انسان داده می شود و پاداش آن در نزد خدای تعالی بی شمار است.

وی خطاب به نمازگزاران این مسجد گفت: از هر فرصتی در این ایام و لیالی برای تقرب به خدا استفاده کنید و برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) بسیار دعا کنید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه با تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام راحل اظهار داشت: از 15 خرداد سال 1342 جریان انقلاب امام آغاز شد که هم اکنون 52 سال از آن گذشته است.

وی تصریح کرد: امام عزیز با حمایت ملت ایران در آن سال ها نهال این انقلاب راپایه گذاری کرد و هم اکنون این نهال به درختی تنومند و پرثمر تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: هیچ درختی به اندازه درخت انقلاب اینقدر پرثمر و با برکت نبوده است چرا که امام با نیت خالصانه و برای احیای اسلام این انقلاب را پایه گذاری کرد.

دری نجف آبادی با بیان خدمات بی شمار امام راحل به انقلاب و ملت ایران تصریح کرد: بزرگداشت بنیانگذار امام راحل و تبعیت از ولی فقیه و نائب برحق آن امام مقام معظم رهبری وظیفه همه آحاد ملت ایران است.

انتهای پیام

کد N318332