وزارت خارجه ایران بر احترام به رای مردم سوریه تاکید کرد

انتخابات سوریه

تهران – ایرنا – وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای احترام به رای مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری بعنوان تنها تصمیم گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره دیپلماسی وزارت امورخارجه، این وزراتخانه در بیانیه خود افزود: جمهوری اسلامی ایران از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه و نتیجه آن به عنوان یک حق مشروع و تصمیم داخلی حمایت می کند.

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی در این بیانیه ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم مقاوم جمهوری عربی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبریک این دستاورد بزرگ به ملت و دولت سوریه، از تمهیدات خوب دولت سوریه در برگزاری این انتخابات که برغم شرایط سخت میدانی و تنگناهایی که برخی جهات خارجی در سازوکار برگزاری انتخابات ایجاد کردند، تقدیر می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بی شک این انتخابات که با رویکردی رقابتی و در چهارچوب معیارهای دمکراتیک صورت گرفت نوید دهنده مرحله نوینی از ثبات و وفاق ملی در این کشور است و امید می رود این تحول به تقویت روند آشتی داخلی و هم افزایی در جهت تامین منافع مردم سوریه و خروج نهایی از بحران و برقراری صلح و ثبات و آرامش بیانجامد.

وزارت خارجه ایران در بیانیه خود آورده است: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشورهایی که تاکنون با اقدامات غیر سازنده و سلبی به بی ثباتی در سوریه دامن می زدند تصمیم سرنوشت ساز مردم سوریه را محترم شمرده و به جای دامن زدن به خشونت و حمایت از گروههای تروریستی و افراطی، تلاش خود را بر بازسازی این کشور و یاری رساندن به مردم سوریه معطوف کنند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز گذشته در این کشور برگزارشد و شمارش آرا نامزدها ادامه دارد.

سیام**1058**1415
کد N318287