بیانیه وزارت خارجه ایران درباره انتخابات ریاست جمهوری سوریه

ايران,سوريه,وزارت خارجه ايران

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای درباره انتخابات ریاست جمهوری در سوریه، تاکید کرد که ایران احترام به رأی مردم سوریه بعنوان تنها تصمیم‌گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم مقاوم جمهوری عربی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبریک این دستاورد بزرگ به ملت و دولت سوریه، از تمهیدات خوب دولت سوریه در برگزاری این انتخابات که علیرغم شرایط سخت میدانی و تنگناهایی که برخی جهات خارجی در سازوکار برگزاری انتخابات ایجاد کردند تقدیر می‌نماید.

جمهوری اسلامی ایران با حمایت از برگزاری این انتخابات و نتیجه آن به عنوان یک حق مشروع و تصمیم داخلی احترام به رأی مردم سوریه بعنوان تنها تصمیم‌گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار می‌دهد. بی‌شک این انتخابات که با رویکردی رقابتی و در چهارچوب معیارهای دموکراتیک صورت گرفت نوید دهنده مرحله نوینی از ثبات و وفاق ملی در این کشور است و امید می‌رود این تحول به تقویت روند آشتی داخلی و هم‌افزایی در جهت تأمین منافع مردم سوریه و خروج نهایی از بحران و برقراری صلح و ثبات و آرامش بینجامد.

جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشورهایی که تاکنون با اقدامات غیرسازنده و سلبی به بی‌ثباتی در سوریه دامن می‌زدند تصمیم سرنوشت‌ساز مردم سوریه را محترم شمرده و به جای دامن زدن به خشونت و حمایت از گروه‌های تروریستی و افراطی تلاش خود را بر بازسازی این کشور و یاری رساندن به مردم سوریه معطوف نمایند.»

انتهای پیام

کد N318262